В Одесі вшанували пам’ять дітей, чиї життя забрала війна (фото, відео)

Ті, хто прийшли, причепили на дерева Міського саду маленькі дзвіночки, які символізують голоси дітей, які загинули на війні.

На заході побував кореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії, був запроваджений у 2021 році рішенням Верховної Ради України 4 червня.

У цей державний пам’ятний день у Міському саді Одеси пройшла акція, учасниками якої стали містяни, представники влади, курсанти військових учбових закладів, музиканти.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер зазначив, що за офіційними даними 385 українських дітей загинули, ще близько 1000 дітей пропали без вісті, більше 19 тисяч агресор вивіз з України, і на сьогодні з великими потугами лише біля 400 дітей Україна повернула.

Але все це – цифри. Одне життя дитини варте того, щоби усі ті, хто розпочав цю криваву війну, понесли найсуворіше покарання. Мабуть, кожен з нас не такого бажав нашим дітям, – підкреслив голова ОВА.

Учениця ліцею 15-річна Дар’я Лапчинська вважає, що після закінчення ліцею обов’язково вступить до війська і далі працюватиме у цієї сфері. А сьогодні вона теж стала учасницею акції вшанування пам’яті дітей.

Дзвіночки символізують голоси, які мають бути завжди з нами. Це найменше, що я можу зробити сьогодні. Я хочу. Щоб якнайбільше людей приходили на такі заходи. Щоб показати що ми – єдина країна, – зазначила Дар’я.