Гасла й фрази війни. Або «Доброго вечора, ми з України!» (фото) «фото»

Гасла й фрази війни. Або «Доброго вечора, ми з України!» (фото)

Меми, пісні, гасла, відео – це все частина інформаційної війни, яка також є важливою складовою сучасної боротьби. Як саме українці чинять спротив у соцмережах, яку «зброю» використовують, а також, які саме гасла підіймають моральний дух, вже починають вивчати інформаційні аналітики. 

Українська Служба Інформації зібрала топ-5 фраз війни, які стали частиною культурного коду сучасних українців.

«Русский военный корабль, иди на***»

Одна з перших фраз війни. Саме таку відповідь отримали окупанти 24 лютого, коли російський військовий корабель підійшов до українського острова Зміїний (Ізмаїльський район Одеської області).

На пропозицію скласти зброю і здатись в полон прикордонник Роман Грибов вказав російському кораблю єдиний напрямок.

«Доброго вечора, ми з України»

Саунд-продюсери з Кременчука Артем Ткаченко та Максим Мокренко, відомі як PROBASS ∆ HARDI ще до початку війни, яку розв’язала Росія в України, випустили трек «Доброго вечора». Це поєднання фольклорних мотивів та електронної музики. Трек одразу став «вірусним» у популярному додатку TilTok.

До того ж, голова Миколаївської обласної військової адміністрації також почав використовувати фразу з треку для привітання з підписниками у своїх відео.

«Батько наш Бандера, Україна – мати» та «Бандерасмузі»

Окремо можна розглядати фрази про Степана Бандеру, якого росіяни вважають символом «фашизму» в Україні.

Також з початку війни запалювальну суміш, яка також відома під назвою «коктейль Молотова», почали називати «Бандерасмузі».


«Кажи: «Паляниця» або «Кропивницькі паляниці зі смаком полуниці продаються у крамниці біля Укрзалізниці»

З’явились також кодові фрази, завдяки яким легше виявити диверсантів. Так, слово «паляниця» важко вимовити росіянам через фонетичні особливості української.

Фрази стали мемними у соцмережах після того, як російська пропагандистка Ольга Скабєєва під час новин на каналі «Россия 1» заявила, що кодове слово українців «Поляніца, на русском – клубника».

«А я сейчас вам покажу, откуда на Беларусь готовилось нападение»

Фраза президента Білорусі Лукашенка, що має на меті «виправдити» напад Росії на Україну.

На меми розібрали першу частини промови: «А я сейчас вам покажу, откуда на Беларусь готовилось нападение. И если бы за шесть часов до операции не был нанесён превентивный удар по позициям — четыре позиции, я сейчас покажу карту, привез».

BBC написала: «Президент Білорусі з ролика потрапив на вокзал, сів біля смітника, опинився у дворі з бабусями. Лукашенко розповідає свій монолог балеринам «Лебединого озера», героям фільмів «Сяйво» та «Іван Васильович змінює професію», дівчині, яка катається на атракціонах, мовить з труни Жириновського до Путіна і т.д.»

Ранее на USIonline.com«Новейшая история Украины»: В Израиле открылась выставка одесских художников.

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.