![«Флюгер»: одеські «Технарі» розробили додаток, який показує відстань та напрямок повітряних загроз (фото) usionline.com «Флюгер»: одеські «Технарі» розробили додаток, який показує відстань та напрямок повітряних загроз (фото) «фото»](https://usionline.com/wp-content/uploads/2025/02/1489ba5c-18b2-4cd4-b761-b3fa8e78c1eb-1280x848.jpg)
«Флюгер»: одеські «Технарі» розробили додаток, який показує відстань та напрямок повітряних загроз (фото)
Одеське конструкторське бюро «Технарі» розробили новий застосунок, який має назву «Флюгер» та входить до складу системи «єППО». Програма призначена для виявлення крилатих ракет і «шахедів» та інформує про рівень небезпеки в реальному часі пересічних громадян.
Про розробку з «Технарями» поспілкувався кореспондент Української Служби Інформації.
«Флюгер» — це спеціалізований застосунок, який показує наявність та напрямок повітряних загроз, таких як крилаті ракети та «шахеди». За словами інженера КБ «Технарі» Євгена Ляшана, програма спочатку розроблялася для військових, але згодом стала доступною для всіх користувачів.
Це доповнення до єППО, тобто там була така функція, як «мапа загроз» для наших Сил Оборони, но звісно, що ми не можемо її показувати звичайним громадянам. І тому виникла ідея для того, щоб люди знали де саме від них знаходиться загроза, створили новий застосунок, який буде використовувати дані єППО та показувати безпосередньо користувачу, на якій відстані та в якому напрямку +/- знаходиться загроза, – пояснив Євген Ляшан.
Зараз застосунок доступний на Android, але незабаром з’явиться версія і для iOS.
Особливістю є те, що він не потребує ніякої реєстрації, тож цю систему вже тестують понад 30 тисяч користувачів, та вона доводить свою ефективність.
«Флюгер» використовує систему концентричних кіл радіусом 15, 30 та 45 кілометрів для визначення відстані до загрози. Як зазначає розробник, такі відстані обрані не випадково, бо швидкість крилатої ракети – це приблизно 15 км на хвилину. Тобто, 45 км – це ті самі 3 хвилини, яких теоретично достатньо, щоб людина сховалась в найбільш безпечне місце.
Також система здатна відстежувати одночасно кілька цілей, тобто давати кілька векторів, якщо, наприклад, недалеко від людини летять декілька груп «шахедів».
Користувачі отримують кольорові сповіщення:
- Зелений — загрози немає;
- Жовтий — тривога, потрібно подбати про безпеку;
- Червоний — безпосередня загроза, час діяти негайно.
Раніше на USIonline.com —
Військові проводять тренування на симуляторах одеських «Технарів»
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.