FLiRT: що відомо про новий субваріант коронавірусу? «фото»

FLiRT: що відомо про новий субваріант коронавірусу?

В Україні стрімко зростає захворюваність на коронавірус. Причина тому – новий субваріант вірусу під назвою FLiRT. Попри романтичну назву, хвороба протікає досить таки прозаїчно – майже так само, як і її «попередник» Omicron.

Серед спільних рис в них також і гарна імунна відповідь на вакцинацію, пояснює терапевтка Багатопрофільної лікарні Odrex на Філатова Вероніка Якіменко.

Симптоми нового варіанту хвороби класичні. Це висока температура, кашель, біль у горлі, нежить, головний біль та біль у м’язах, утруднене дихання, нудота, блювота та діарея. У хворих можуть проявлятися один або кілька симптомів із перелічених.

Зрозуміти, що у вас FLiRT лише за симптомами майже нереально – вони абсолютно такі самі, як і в попередніх варіантах. Хіба що не зникає нюх та трохи частіше спостерігаються розлади шлунково-кишкового тракту. Але знову таки, ця різниця дуже незначна. Тактика лікування теж не відрізняється, тож інформація про те, як називається коронавірус, не принципова для пацієнта (але важлива для вірусологів!), – продовжує терапевтка.

За словами лікарки, віруси мутують, щоб навчитись пристосовуватись та обходити імунітет, і FLiRT не виняток. Однак вакцинація проти коронавірусу – все ще єдиний і дієвий захист від інфікування.

Зараз діють рекомендації, згідно з якими повний курс складає 3 щеплення: дві дози плюс бустер за 5 місяців. А подальша вакцинація необхідна лише людям з груп ризику: вагітним, людям, старшим за 60 років, людям з хронічними захворюваннями тощо – про необхідність повторити бустер може запитати вашого сімейного лікаря.

Наразі вже існує специфічна терапія проти коронавірусу, тож крім симптоматичного лікування, лікарі додають до схеми противірусні. Однак приймати їх можна суто за призначенням лікаря.

Так як і за інших ГРВІ при захворюванні на FLiRT варто дотримуватися самоізоляції – повертатися до контактів бажано не раніше, ніж за 3 дні після зникнення симптомів. І не забувайте про маску – так розповсюдження інфекції легше зупинити.

Раніше на  USIonline.com

На Одещину повертається «корона» та реєструються нові випадки корі та кашлюка

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.