«Фашистська Росія»: литовський професор закликає українців «називати речі своїми іменами» «фото»

«Фашистська Росія»: литовський професор закликає українців «називати речі своїми іменами»

Масовий виступ ЗМІ та громадських організацій з такою ініціативою допоможе відібрати у Росії раніше узурповане право бути головним «арбітром» для визначення, хто фашист, а хто ні. Україна має право називати все, що зараз коїться, своїми іменами.

Таку думку висловив професор педіатрії Арунас Валіуліс із Вільнюса (Литва) у листі, який надійшов до редакції Української Служби Інформації.

На його думку, українська Спілка журналістів та громадськість мають запропонувати, щоб будь-які згадки про росію у друкованих, інтернет- виданнях, телебаченні та радіо звучали однаково: «‎фашистська росія» та «московська хунта». З часом, на думку професора, з цього приводу свою позицію висловить і Верховна Рада України.

Дуже важливо, щоб це було масово. Чому це важливо? Треба відібрати у Росії з мовчазною згодою Заходу раніше узурповане право бути головним «арбітром» для визначення, хто фашист, а хто ні. З іншого боку терміни «рашист», «орк», що часто повторюються, не діє, не доходить до підсвідомості жителів росії, а от «фашизм» це просто і зрозуміло, – пише Арунас Валіуліс.

На його думку, словосполучення «фашистська росія» має стати брендом сучасної росії і увійти до свідомості та підсвідомості народів.

Легше потім ототожнювати росію з «фашистською Німеччиною», і не буде дивно, що треба, виявляється, ще платити і репарації. Ваша країна має право назвати речі своїми іменами, – додає лікар.

Крім цього, литовський професор вважає, що саме Україна має формувати для Європи та США порядок денний, а не навпаки.

Ваш президент міг би сказати – дякую за турботу, але ми людьми та землею не торгуємо. Я впевнений, що жодному західному політику їх народи не дозволять уникнути відповідальності перед Україною. Ваш основний союзник – народи світу, а політики за рідкісним винятком роблять тільки те, що не робити не можуть. Усім, крім України, було б вигідно, щоб розпочалися переговори між Україною та Росією. Коли Литва оголосила відновлення незалежності (ми теж були анексованими, як Крим, у 1945). Не одиниці, а багато західних політиків, особливо в Європі, нам говорили – домовляйтеся з Горбачовим, нехай він вас добровільно відпустить, а до цього може «заморозити» свою незалежність хоча б на рік, а? Ми не послухалися таких порад, хоча, на відміну від сьогоднішньої ситуації, це була домінуюча думка, та йшли своїм шляхом. Якби Балтійські народи пішли шляхом, де «друзі» розстеляли червоний килим, не тільки ми, а й усі інші народи колишнього СРСР залишалися б жити ще багато років у радянській в’язниці, – написав Арунас Валіуліс.

Досьє

Арунас Валіуліс – професор (медичний факультет Вільнюського університету, Інститут клінічної медицини), голова Українсько-Литовської громадської ради медичних реформ, член правління Європейської академії педіатрії (EAP/UEMS-SP), президент Литовського товариства дитячих пульмонологів, віце-президент Литовського педіатричного товариства.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 299: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.