Етап чемпіонату України: в Одесі відбулися змагання моделей танків (фото, відео)

У ході змагань, які пройшли в Одеському обласному спортивно-технічному клубі Обласного товариства сприяння обороні України, відбулися інфрачервоні (ІЧ) бої танків між командами радіокерованих танків у масштабі 1:16.

Як це було, побачив кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.

Цікаво, що в минулому частина військових експертів неодноразово передбачала «відхід танків з поля бою», мовляв, це застаріла зброя, яка у війнах майбутнього не стане в нагоді, а всі вирішуватимуть спецназ, авіація та БПЛА. Проте російсько-українська війна показала, що списувати танки з рахунків – зарано. Тому такі змагання, як ті, що пройшли в Одесі 9 вересня, ще довго будуть важливими та затребуваними.

Ці змагання є найактуальнішими. Як ви можете бачити, понад 50 відсотків учасників сьогодні це діти, майбутні творці техніки. Це ті люди, від яких буде залежати відбудова України, – підкреслив у коментарі УСІ Віктор Качур, президент Національної української федерації автомодельного спорту, майстер спорту міжнародного класу.

Він також зазначив, що учасники, окрім задоволення від самих змагань, отримають нагороди за 1, 2, 3 місця. І можливо у наступному році будуть учасниками вже міжнародних змагань з цього напрямку, – коли буде укомплектована національна збірна.

Автомодельний спорт розвивається в Україні з 1958 року. Федерація об’єднує 4 напрямки: це радіокеровані моделі, радіокеровані моделі танків, і кордові трасові моделі. Як розповів Віктор Качур, у Чехії зараз проводять чемпіонат Європи з трасових моделей, де наша збірна претендує на 2 чи 3 місце. Нещодавно збірна з кордових моделей прибула зі Швейцарії, де ми посіли 3 місце на Чемпіонаті Європи.

Окрім того, нещодавно з’явився новий напрямок, який об’єднує радіокеровані моделі у напрямку трофі. Діти, які займаються цім спортом – це готові радіоінженери, але (поки) без диплому. Наших дітей з задоволенням приймають провідні технічні виші України. І я думаю, що це будуть найпідготовленіші фахівці, щоб розвивати Україну як технічно розвинену державу і відбудовувати її після війни, – наголосив президент Національної української федерації автомодельного спорту.

Такі змагання навчають дітей і дорослих не лише технічним навичкам, які можуть стати в нагоді у військовій справі у світлі російсько – української війни, вважає один з организаторів та ведучій змагань Василь Прокоф’єв. Але й у отриманні знань водіння, нехай і зменшеної в десятки разів модельованої техніки (масштаб 1:16 та 1:10).

Вже вчетверте на базі Клубу проводитимуться ІЧ бої між командами радіокерованих танків у масштабі 1:16. Це дає учасникам змагань навички індивідуальної та командної гри. Що особливо необхідно у підготовці злагоджених дій у сучасній підготовці піхотних і, насамперед, механізованих підрозділів ЗСУ, на зразок армій країн НАТО.

Таким чином гравець, як майбутній танкіст, у мініатюрі може розвинути в собі почуття простору на полі бою. Враховуючи імітацію будівель на ігровому полі, він може навчитися використовувати рельєф місцевості з метою укриття, організації одиночних та групових засідок. У разі наступу, як один, так і в парі, або в групі моделей танків, гравці отримують навички ведення наступальних дій. У грі враховується і дистанція ураження засобів противника, так і отримання попадань у відповідь», – розповів Василь Прокоф’єв.

У подоланні перешкод враховується швидкість проходження різного роду перешкод, включаючи майстерність водіння моделі танка. Крім цього, як окрема дисципліна, передбачена пневматична стрілянина кульками з моделей танків по мішеням з відстані 2,5 – 3 метри. Але основним нововведенням у Клубі є ІЧ бій. З цього приводу вже пройшли три змагання, на досвід яких, за отриманими даними, було створено правила їх ведення. Вони поєднали як власний досвід ведення ІЧ бою, так і досвід проведення ІЧ боїв у клубах любителів радіокерованих танків у країнах Європи та США.

Раніше на USIonline.com

В Одесі змагалися моделісти військової техніки (фото, аудіо)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.