«Зернова ініціатива»: обсяги поставленого збіжжя скоротилися на чверть «фото»

«Зернова ініціатива»: обсяги поставленого збіжжя скоротилися на чверть

У січні Україна експортувала на 25% менше агропродукції, ніж у грудні.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Так, з портів Великої Одеси до країн Африки, Азії та Європи 77 суден експортували три мільйони тонн агропродукції.

Це на 25% менше обсягів грудня. У грудні Україна відправила 94 судна з 3,7 мільйона тонн агропродукції. Окрім цього, більшість країн отримує українську агропродукцію з величезними затримками в часі через простої суден у Босфорі, – йдеться у повідомленні.

В Мінінфраструктури зазначили, з кожним місяцем обсяг експорту зерна знижувався, з портів «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ» відходило все менше суден з зерном. Всього за шість місяців роботи «зернового коридору» світ отримав 19,7 мільйона тонн продовольства, замість понад 30 мільйонів тонн, які очікувались за умови стабільного функціонування коридору.

Російська сторона створювала перешкоди для доступу української агропродукції на світові ринки. Так, як зазначають у міністерстві, «Спільний координаційний центр» (СКЦ), всіма доступними шляхами і під вигаданими приводами блокує інспекції суден в Босфорі та реєстрацію нових суден до ініціативи

Наразі зберігається критично низький показник виходу суден із портів – 2,5 судна на добу.

В січні порти працювали лише на 30-40% через дефіцит флоту під завантаження. У Босфорі три судна на добу проходять інспекцію і отримують дозвіл рухатися в українські порти за продовольством при запропонованих дев`яти, – додали в Мінінфраструктури.

Щодня СКЦ планує проведення по 10 інспекцій на добу, але російські інспектори завершують вдало лише половину з них. Так, в січні було проведено 204 інспекції, з яких успішними були 173.

Водночас гальмується і реєстрація суден для участі в ініціативі. Без пояснення причин рф реєструє 2-3 судна на добу, при заявлених понад 80. За інформацією міністерства, тільки 4 лютого, 120 суден очікували інспекції в територіальних водах Туреччини: 98 – на вхід в порти під завантаження, 22 – з агропродукцією на вихід. Більшість з них очікує по кілька тижнів.

Раніше на  USIonline.com

Нові подробиці інциденту з румунською баржею, яка ледь не затонула (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.