Експерт розповів, чому не варто вірити обіцянкам РФ про розблокування портів «фото»

Експерт розповів, чому не варто вірити обіцянкам РФ про розблокування портів

Тимчасове «зернове перемир»я» може бути затягуванням війни РФ в України.

Про це розповів голова Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Кліменко.

За його словами, тема перемовин про розблокування портів України в Чорному морі — це новий план РФ для підготовки нової масованої атаки по всьому фронту.

Аналіз результатів моніторингу показав, що під приводом вивезення зерна РФ бажає перемир’я на декілька місяців, щоб посилити своє угруповання в Україні, надати йому відпочинок, підтягнути резерви.

Також за цей час країна-нападниця зможе анексувати окуповані території Херсонської, Запорізької, Харківської областей та так звані «Л/ДНР».

РФ робить ставку на те, що відмова України від «зернового перемир’я» надасть змогу обвинуватити саме її в провокуванні голоду в країнах Азії та Африки. Хоча саме РФ розкручує шантаж голодом, — написав Андрій Кліменко.

Останні два пункти очікувань РФ:

  • заспокоєння ЄС та США, відповідно — зменшення актуальності підтримки України з їхнього боку як у військо-технічній сфері, так і фінансової та санкційної;
  • затягування часу якнайближче до нового опалювального сезону, який буде проблемним не тільки в Україні, але й в країнах ЄС. Тобто до світової інфляції в ЄС додадуться зимові проблеми з опаленням.

Впевнений, що в командуванні ЗСУ та політичному керівництві це чітко усвідомлюють. Наприкінці зауважу, що РФ у своїй ненависті до України не змогло утриматися від нанесення ракетного удару саме з Чорного моря по Вінниці 14 липня, тобто наступного дня після технічних перемовин в Стамбулі по зерну, що відбулися 13 липня. Фактично цей ракетний удар з Чорного моря мав би перекреслити безпідставні сподівання на успіх зернових перемовин як в усвідомленні керівництва Туреччини, так і в ООН. Щодо країн ЄС та США – ми й до того не бачили там таких сподівань, — підкреслює голова Інституту.

Зазначимо, експерт також каже, що морському бізнесу не варто «без надії сподіватись». На його думку, треба й надалі розвивати альтернативні шляхи суходолом.

Раніше на  USIonline.com

В Турции предварительно договорились о разблокировании украинских портов Большой Одессы, – СМИ

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.