Ексголова Одеського автодору розповів, що вдалося зробити на Херсонщині після деокупації (фото) «фото»

Ексголова Одеського автодору розповів, що вдалося зробити на Херсонщині після деокупації (фото)

Йдеться насамперед про відновлення доріг, мостів та об'єктів критичної інфраструктури, які були зруйновані окупантами або постраждали у ході боїв.

Що вже вдалося зробити у цьому напрямку, розповів у facebook Дмитро Рибалка, колишній голова Одеського облавтодору, а з 16 листопада 2022 – заступник голови Херсонської ОВА.

За іронією долі в мирний час я з деяким скептицизмом ставився до ефективності структури і роботи обласних адміністрацій в цілому… Поки ввечорі 15.11.2022 року не отримав пропозицію приїхати на Херсонщину і в якості заступника начальника обласної військової адміністрації взятись за напрямки відновлення енергетики та дорожнього сполучення в області. Не вагаючись жодної секунди, я погодився, – пише він.

Дмитро Рибалка зазначив, що відступаючи 9 та 10 листопада російські окупанти підірвали об’єкти енергетичної інфраструктури та мости. Місто і область були повністю вимкнено від усіх комунікацій.

На сьогодні, 31 січня, вдалося зробити наступне:

– влаштовано 10 об’їздів і переправ поруч із зруйнованими штучними спорудами;
– заживлено 9️2 населені пункти правобережжя з 228;
– відновлено водопостачання у 97% населених пунктах, в тому числі і за рахунок генераторів, що надані міжнародними партнерами;
– відновлено газопостачання у 55 населених пунктах з 87 газифікованих по правобережжю;
– створено фактично з нуля комунальне підприємство «ХОКАРС», працівники якого щоденно, ризикуючи життям, надають «першу допомогу» пошкодженим внаслідок рашистських обстрілів будівлям;
– відновлено 2️5 міжміських маршрутів з 39 до окупації та 1️2 міжобласних з 34 до окупації;
– облаштовано 59 Пунктів Незламності.

Робота по відновленню життєзабезпечення Херсонщини продовжується.

Безмежно вдячний людям, які щодня під обстрілами лагодять електромережі, пошкоджені газові труби, водо та тепло мережу, допомагають людям оселі яких постраждали від прольотів, лікарям, саперам, національній поліції, ДСНС та волонтерам. Це герої! – наголосив Дмитро Рибалка.