Екоцид: прокуратура розслідує масову загибель дельфінів у Чорному морі (фото) «фото»

Екоцид: прокуратура розслідує масову загибель дельфінів у Чорному морі (фото)

Одеська прокуратура відкрила кримінальне провадження через масову загибель дельфінів у Чорному морі внаслідок збройної агресії РФ.

Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.

З початку повномасштабної війни РФ в Україні на пляжах Одещини виявляють велику кількість загиблих дельфінів. Ймовірною причиною загибелі може бути те, що судна країни-агресора використовують гідролокатори (сонарів) на підводних та надводних човнах. Гідролокати створюють потужні звуки, які негативно впливають на здоров’я тварин.

Провели огляди та розтини китоподібних – морських свиней і звичайних дельфінів (білобочок), знайдених мертвими на узбережжях. Під час розтину тварин спеціалісти відібрали проби органів та тканин для подальшого лабораторного дослідження патологій з метою встановлення причин загибелі морських ссавців, — повідомляє прокуратура.

Відібрані зразки досліджуватимуть у Падуанському університеті (Італія), окреме дослідження структур внутрішнього вуха ссавців проведуть у Ганноверському університеті (Німеччина).

Також прокуратура готує запити про надання міжнародної правової допомоги до Республіки Болгарія, Турецької Республіки та Румунії щодо встановлення аналогічних випадків загибелі дельфінів.

Зазначимо, розслідування триває у рамках відкритого кримінального проводжання за статею 441 КК України – про екоцид.

Раніше на  USIonline.com

У нацпарку “Тузлівські лимани” знов загинули дельфіни (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.