Екологи відслідкували осінні міграції пеліканів у Причорномор’ї (фото) «фото»

Екологи відслідкували осінні міграції пеліканів у Причорномор’ї (фото)

На початку листопада 2024 року регіон відчув значне похолодання, що стало стартом для міграційного руху птахів та мешканців водойм. На додаток до прибуття з північних територій диких гусей, які подорожують з Таймиру, у парку відзначають активне пересування морських видів риб через природні протоки з лиманів у Чорне море. Ці міграційні шляхи приваблюють птахів, які харчуються рибою, зокрема кучерявих пеліканів.

Про це розповів еколог Іван Русєв. 

На відміну від рожевих пеліканів, які вирушають у тепліші краї ще восени, кучеряві пелікани виявляють більшу адаптивність до холодного клімату. Їх можна зустріти на всіх великих водоймах парку, зокрема на лиманах без прямих проток. Наразі чисельність цих птахів у “Тузлівських лиманах” оцінюється приблизно в сотню особин. Окрім цього, кучеряві пелікани спостерігаються в інших важливих екосистемах, таких як дельта Дністра, де вони харчуються біля Північного берега Дністровського лиману.

Війна, що триває в Україні, несе серйозну загрозу для природних територій та їх мешканців, зазначають екологи. Вибухи, шумове забруднення та руйнування довкілля змушують птахів змінювати звичні маршрути і місця харчування. Це особливо стосується пеліканів, які чутливі до змін у середовищі.

Однак попри всі обставини, кучеряві пелікани залишаються в Тузлах. За одним із птахів, у якого був супутниковий датчик, спостерігали екологи парку. Згідно з інформацією Івана Русева, пелікан тривалий час перебував у межах заповідника, що підтверджує важливість “Тузлівських лиманів” як притулку для цих птахів, навіть, в умовах війни.

Раніше на  USIonline.com

Понад 202 га ділянок прибрежних захисних смуг «Тузлівських лиманів» самовільно розорані: екологи звернулися до ОВА

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.