Екологи на науковці все ще не можуть пояснити звідки узявся сморід в Одесі, але кажуть, що все в нормі «фото»

Екологи на науковці все ще не можуть пояснити звідки узявся сморід в Одесі, але кажуть, що все в нормі

Останні дні одесити скаржилися на неприємний запах у місті. Багато хто закривав вікна, щоб уникнути потрапляння можливо забрудненого повітря в оселі. Сьогодні фахівці нарешті оприлюднили результати досліджень. У них немає чіткої відповіді, звідки узявся сморід, але є дані, які свідчать про те, що у місті дещо перевищений рівень діоксиду сірки, що говорить про інші забруднення. 

Про результати досліджень відзвітували в одеській мерії, передає Українська Служба Інформації.

Так, у КП «Муніципальний центр екологічної безпеки» Одеської міської ради дослідили повітря на 5-ій ст. Великого Фонтану, Автовокзалі, вулиці Мечникова та Старопортофранківській, Червонослобідській та на вулиці Воробйова. Вимірювання проводились за дев’ятьма компонентами: оксиду вуглецю, діоксиду азоту, сірководню, аміаку, сумарні вуглеводні, озону, діоксиду сірки, суспендованих речовин 2,5;10. Виявилося, що усі ці забрудники у повітрі над містом не перевищують норми гранично допустимих концентрацій.

Дослідження стану повітря провели й в «Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України» 28 липня. Науковці відібрали проби повітря на проспекті Небесної Сотні/ вулиці Інглезі, Малиновського, 61 та на вулиці Преображенській. Крім того, фахівці провели дослідження поверхневих водоймищ на вміст пестицидів. І тут результати не показали перевищень норм.

Останні вимірювання якості повітря у місті провели сьогодні зранку, 29 липня комунальники Муніципального центру екологічної безпеки на Об’їзній дорозі ( біля санаторію «Куяльник») та на Шкодовій горі. Перевищень норм гранично допустимих концентрацій науковці не виявили. З протоколом досліджень можна ознайомитись тут.

А ось вчені з одеського Гідрометцентру кажуть, що на цей час, пріоритетними забрудниками атмосферного повітря є діоксиди азоту та сірки. Вони пояснили, що основним показником якості атмосферного повітря в Україні є гранично допустима концентрація (ГДК) — це максимальна концентрація шкідливої речовини в атмосферному повітрі, яка не завдає шкоди здоров’ю населення. Для діоксиду сірки (SO2) цей показник складає 0,5 мг/м³, а для діоксиду азоту (NO2) — 0,2 мг/м³.

Згідно з дослідженнями, які метеорологи провели вчора, 28 липня на вул. Львівській протягом доби концентрація діоксиду сірки суттєво підвищувалась у нічні години, але не досягла рівня ГДК і відповідала допустимому рівню забруднення. А ось рівень діоксиду азоту переважну кількість доби дещо перевищує ГДК, що відноситься до слабко небезпечного рівня забруднення.

Фахівці також додали, хоча концентрація останнього показника незначно вище за норму, проте це все ж таки підтверджує наявність певного забруднення повітря яке може впливати на організм людини та комфортне сприйняття.

Раніше на  USIonline.com

Насичені заходи сонця не диво – краса атмосферних явищ пов’язана з відгуками війни – Владислав Балінський (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.