«Дженні»: на Одещині виявили новий субваріант штаму коронавірусу, до якого вразливі літні та невакциновані
Протягом січня на Одещині виявили хворого на новий субваріант штаму коронавірусу «Омікрон», який отримав назву «Дженні». Всього в України зафіксовано 42 випадки зараження новою мутацією коронавірусу. У ВООЗ зазначають, що наразі ризик для населення — низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанту коронавірусу.
Про це повідомляє МОЗ.
«Дженні» — це субваріант штаму коронавірусу «Омікрон», який переважає на території України впродовж епідсезону 2023-2024 років. Протягом січня 42 випадки «Дженні» виявили у 12 областях: Житомирській (4), Івано-Франківській (1), Київській (4 — в області та 4 — у столиці), Львівській (6), Сумській (8), Хмельницькій (4), Волинській (2), Черкаській (5), Чернівецький (1), Рівненській (1), Чернігівській (1) та Одеській (1) областях.
У кожного субваріанту штаму є певні особливості, але наразі субваріант «Дженні» має або середній, або легкий перебіг захворювання та більш вразливими до нього виявились люди похилого віку. Лише вісім хворих на новий штам коронавірусу мали курс первинної вакцинації. Причому, повний курс щеплення від COVID-19 зробили всього дві людини.
Вперше цей субваріант коронавірусу виявили у США у вересні 2023 року, після — в інших країнах світу, зокрема Індії, Китаї, Великій Британії. ВООЗ класифікувала його як субваріант, який «представляє інтерес» через «його швидке поширення». За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), станом на 5 січня 2024 року на JN.1 припало приблизно 62% усіх варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють.
У ВООЗ зазначають, що наразі ризик для населення — низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанту «Дженні».
Наразі в Україні для щеплень використовують вакцини Comirnaty (виробник Pfizer). Для дітей з 5-річного віку використовується вакцина проти COVID-19 Comirnaty для дітей. Також доступна Омікрон-специфічна вакцина від Pfizer, яка рекомендована для бустерних щеплень.
Вакцинацію від COVID-19 в Одесі можна пройти в кабінетах щеплень Центрів первинної медико-соціальної допомоги, де організована робота чергових змін та сімейних амбулаторіях. Для консультацій можна подзвонити своєму сімейному лікареві або у ковідний call-центр 15-50 (з мобільних – 0-800-50-15-50).
Також інформацію про найближчий пункт вакцинації, їх адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Раніше на USIonline.com —
На Одещині стався спалах вірусних захворювань: епідеміологічний поріг перевищено
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.