Джаз Захищає Небо. Тріо Вадима Бессараба зіграло для збору коштів на ППО Одеси (фото, відео)

Музиканти відомого класичного джазового Тріо Вадима Бессараба сьогодні зіграли яскравий та вражаючий концерт у джаз-клубі Перон №7 на Олександрівському проспекті у середмісті Одеси. Артисти - фортепіано (Вадим Бессараб), контрабас (Віталій Фесенко) та ударні (Ігор Семенов) - виступили в акустичному форматі на відстані витягнутої руки від слухачів.

На концерті побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Виступ мав назву Джаз Захищає Небо, або #jazzprotectsky. Це не випадково: усі зібрані на концерті кошти будуть спрямовані на технічне забезпечення протиповітряної оборони Одеси. І це вклад артистів у захист рідного міста. Концерт відбувся за підтримки Cho-Jazz Ukraina.

Музика Вадима Бессараба поєднує джазові традиції та академічний підхід, створюючи ліричну та мрійливу атмосферу, притаманну сучасному європейському фортепіанному джазу, зазначають організатори виступу. Останній альбом тріо, Approximations, отримав схвальні відгуки від американських та європейських критиків, в тому числі, від сайта All About Jazz. Попередній альбом, Differences, був названий серед найкращих українських альбомів року за версією Aprize Music Award.

Що стосується власне концерту, то описувати його майже не має сенсу. Зазначимо, що він пройшов у дуже атмосферному місці, де відчувається серцебиття сусідньої людини. Там чудово відчувається вібрація барабанів, контрабасу.

Спочатку Вадим Бессараб зіграв самостійно на піаніно, а потім покликав тріо, – артисти грали його речи та джазові стандарти, на дуже високому рівні. Зібралося стільки глядачів, скільки могла вмістити зала. Грошей, мабуть, теж зібрали чимало.

Загалом концерт виявився дуже сильним. Справа навіть не в техніці, не в майстерності, а у відчутті джазу – а воно було повним.