Два випадки кору – у матері та дитини зафіксували на Одещині «фото»

Два випадки кору – у матері та дитини зафіксували на Одещині

У четвер, 19 вересня на Одещині медики зафіксували випадок захворювання на кір у матері та її трирічної дитини. Як відомо, дитина не була вакцинована проти кору, а вакцинальний статус матері залишається невідомим.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Обоє хворих були госпіталізовані й наразі отримують належну медичну допомогу. Медичні служби активно працюють над встановленням кола контактних осіб, які перебувають під наглядом лікарів, щоб уникнути подальшого розповсюдження інфекції.

Нагадаємо, кір є однією з найбільш заразних вірусних хвороб. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхання чи навіть звичайної розмови. Якщо в одному приміщенні знаходиться інфікована особа, 90% нещеплених людей можуть заразитися. Вірус здатен залишатися активним на поверхнях та у повітрі до двох годин після того, як хворий залишить приміщення. Тим не менше, приміщення можна убезпечити простим способом — достатньо його добре провітрити.

Фахівці зазначили, що за 8 місяців 2024 року в Україні було зареєстровано 212 випадки кору, що майже в п’ять разів більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано лише 43 випадки. Повідомляється, що серед хворих переважають діти: 166 випадків серед неповнолітніх проти 21-го випадку за той самий період 2023 року. У серпні 2024 року кількість нових випадків також значно зросла — зареєстровано 60 випадків проти 13 у серпні попереднього року.

Кір характеризується низкою специфічних симптомів, які з’являються через 10–12 днів після інфікування. На початковій стадії спостерігається підвищення температури, яка тримається 4–7 днів, а також нежить, кашель, почервоніння очей та поява дрібних білих плям на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів на обличчі та шиї з’являється висип, який поступово розповсюджується по всьому тілу. Висип тримається близько 5–6 днів, після чого зникає.

Захворювання може спричиняти серйозні ускладнення, особливо у дітей віком до п’яти років. Серед них — отит (запалення середнього вуха), бронхіт, пневмонія, діарея та навіть енцефаліт. У важких випадках ця хвороба може призвести до летального наслідку.

За словами лікарів, з огляду на різке зростання кількості захворювань на кір в Україні, вакцинація залишається найдієвішим засобом профілактики. Імунізація забезпечує надійний захист як для дітей, так і для дорослих, знижуючи ризик не лише зараження, але й виникнення важких ускладнень.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі та області фіксують випадки захворюваності на кір — 5 людей у двох районах звернулися з допомогою

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.