Конфлікт у волонтерському центрі в Одесі (фото) «фото»

Конфлікт у волонтерському центрі в Одесі (фото)

На площі Дерев‘янка у волонтерському центрі на базі видавництва «Чорномор'я» продовжується протистояння між волонтерами і керівництвом підприємства.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з місця подій.

У суботу, 18 березня, волонтерів знов не пускають до центру плести сітки. Люди стояли на вулиці під час повітряної тривоги. Волонтери стверджували, що у будівлі закрили дітей, але батьків до них не пускали. На місце приїхала поліція.

Волонтерка Марія Курганська розповіла УСІ, що плете у центрі сітки вже рік

Вже другий день нас не пускають у центр. Чого? Нам забороняють допомагати нашим ЗСУ? Ми тут плетемо сітки, робимо подушки, матраци нашим захисникам на фронт, і ми збирали у людей допомогу. Наші речі, які тут залишились, всі викинули! Ганьба! — розповіла Марія.

В облраді на ситуацію дивляться інакше. У повідомленні на сайті обласної ради йдеться, що невідомі особи, які проникли в будівлю, зламали турнікет і нанесли тілесні ушкодження представнику охорони.

Рік тому громадській організації надали приміщення видавництва, але з умовою, що згодом вони оформлять необхідний договір оренди. Протягом року її представники не подали жодної заяви на отримання приміщення, про що свідчить відсутність заяв на Prozorro, — підкреслюють в облраді.

Керівниця управління ради з майнових відносин Лариса Соколик розповіла, що волонтерам нададуть нове приміщення у Палаці спорта.

У свою чергу, народний депутат Олексій Леонов розповів на місці подій, що вважає за необхідне перевірити, в яких умовах Одеська облрада пропонує розміщатись волонтерам.

В яких умовах вони будуть працювати, яка кількість метрів буде надана, щоб вони могли розмістити свій інвентар, могли працювати і робити сітки для наших військових. По-друге, ми повинні розуміти, що в країні йде війна, і коли міські, обласні або народні депутати використовують людей похилого віку або волонтерів, щоб захопити чергове приміщення в нашому місті, це ненормально. Ми повинні працювати на перемогу, а не маніпулювати думкою людей, — зазначив народний депутат.

За його словами, приміщення, яке пропонує облрада, має зручну логістичну розв’язку для волонтерів.

Сюди можна і під’їхати, і вивантажити усе, що необхідно, це зручно для людей, щоб і отримувати, і надавати допомогу. Тому я вважаю, що це дійсно краще приміщення для того, щоб працювати, і яке надається облрадою в правильних умовах та надаються всі необхідні документами, щоб волонтери відчували себе захищеними, — підсумував Олексій Леонов.

Тим часом, за фактом інциденту в будівлі видавництва «Чорномор’я» одеські поліцейські розпочали два кримінальні провадження. Заяви до поліції надішли як від дирекції видавництва, так і від представників громадської організації.

Нагадаємо, 17 березня у волонтерському центрі розгорнувся конфлікт із охороною – людей не пропускали у приміщення.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі стався конфлікт у волонтерському центрі – що відбувається (відео, ОНОВЛЕНО)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.