
Доступність для поранених бійців: простір біля Військового госпіталю не відповідає нормам (фото)
Громадські діячі провели моніторинг стану вулиці Пироговська у районі Військового шпиталю щодо її доступності для маломобільних груп населення. Результати виявилися невтішними.
Кореспондент Української Служби Інформації Ольга Гвоздецька вирішила з’ясувати, що не так з інклюзивністю вулиці, де розташований найголовніший обласний медзаклад для поранених захисників та захисниць.
Аби дістатися аптеки чи магазину, пацієнтам госпіталю, які часто пересуваються з допомогою крісла колісного або милиць, доводиться долати високі бордюри вздовж тротуарів. Крім того, відсутність або незадовільний стан з’їздів та пандусів на пішохідних переходах крадуть не тільки відчуття самостійності, а й завдають фізичного болю та морального дискомфорту військовим. Такого висновку дійшли представники Громадської ініціативної групи Urban Buro разом з депутатом міської ради Ольгою Квасніцькою.
Лише сторона, що гостинно розкриває двері шпиталю, може похизуватися відносним благоустроєм. Проте, чи закінчується життя пацієнта за порогом медичного закладу? Аптеки, магазини – необхідні острівці повсякденності – знаходяться по інший бік жвавої вулиці. І тут постає пекуче питання: чи може людина, що спирається на милиці, чий рух скутий інвалідним візком, чиє тіло несе на собі відбитки війни, просто і безпечно перетнути цю межу? Відповідь, яку ми отримали, гірка та однозначна: ні, – зауважують громадські діячі.
Аналіз показав, що чинні умови ускладнюють або унеможливлюють самостійний перехід вулиці для осіб на милицях, в кріслах колісних, а також для людей з травмами та пораненнями. Під час моніторингу було зафіксовано неможливість самостійного перетину вулиці моніторинговою групою з боку шпиталю до протилежного боку без сторонньої допомоги.
Ба більше, активісти спробували прокласти символічний маршрут до моря. Але й тут нас спіткала жорстока реальність. Навіть на світлофорі, де пішоходам відведено 12 секунд, високий бордюр став непереборною перешкодою для людини на колісному кріслі. Що вже казати про матір з дитячим візочком, літню людину чи пораненого на милицях? – відзначають учасники моніторингової групи.
Член ініціативної групи Urban Buro
Раніше на USIonline.com —
Ведучі тревел-шоу перевірили центр Одеси на доступність для людей на колісному візку (відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.