Допомога ЮНЕСКО: у Старосінному сквері почали консервацію скульптур левів (фото) «фото»

Допомога ЮНЕСКО: у Старосінному сквері почали консервацію скульптур левів (фото)

В Одесі розпочали реалізацію програми допомоги культурній спадщині Одеси в умовах війни за фінансової підтримки ЮНЕСКО. В рамках цього проєкту зараз консервують левів у Старосінному сквері.

За консервацією скульптур спостерігала фотокореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Одеських левів роботи Йосипа Мормоне у Старосінному сквері тимчасово законсервували на час війни – так вони будуть захищені від можливого пошкодження чи руйнації.

Народжений у Неаполі, Йосип Іванович (саме так до нього зверталися в Одесі) отримав освіту в Одеській рисувальній школі, де став пізніше викладачем. Його роботи зберігаються зокрема й в Одеському художньому музеї, і збереження його «Левів» неушкодженими для майбутніх поколінь одеситів — одне з завдань проєкту, – повідомили в Museum for Change.

Повідомляється, що в в рамках проєкту емблемою «Блакитний щит» будуть позначені майже 50 культурних об’єктів міста.

Нагадаємо, за програмою екстреної допомоги культурним інституціям Одеси в справі збереження культурної спадщини в умовах війни від ЮНЕСКО було виділено близько 100 тисяч доларів. Проєкт розрахований на три місяці, гроші планують витратити на відцифровку колекцій створення запасів матеріалів, встановлення міток «Блакитний щит» та захист скульптури левів.

Раніше на USIonline.com

Одеса може потрапити до Списку всесвітньої спадщини: ЮНЕСКО обіцяє швидке рішення

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.