«SOSДіти»: Допомога для родин на Одещині «фото»

«SOSДіти»: Допомога для родин на Одещині

Південь України разом із іншими регіонами потерпає від російських ракетних ударів та наслідків повномасштабної війни. Страждають і місцеві, і ті, хто переселився на Одещину у пошуках безпеки та прихистку. Серед них і сім'ї з дітьми, котрі потребують допомоги та підтримки.

Як повідомили Українській Службі Інформації, одеський благодійний фонд «Вітрила дитинства» розпочав реалізацію важливого проєкту – долучився до загальноукраїнської програми екстреної допомоги #SOSДіти, що впроваджується благодійним фондом СОС Дитячі Містечка Україна та Консорціумом із 13-ти партнерських організацій. 

«Вітрила дитинства» підтримуватимуть сім’ї із дітьми вразливих категорій Авангардівської і Таїровської територіальних громад. У тісній взаємодії з селищними радами та соціальними службами, дітьми та батьками будуть опікуватись психологи, юристи – як індивідуально, так і в групах. Допомога передбачає й продуктові ваучери, придбання зимового одягу, обстеження у лікарів та медикаменти. 

Хто може претендувати на отримання допомоги?

  • сім’ї із дітьми у складних життєвих обставинах, які постраждали від війни;
  • діти, які втратили батьків, піклувальників через війну;
  • багатодітні малозабезпечені сім’ї у складних життєвих обставинах;
  • сім’ї з дітьми з інвалідністю та особливими освітніми потребами; 
  • одинокі матері та батьки; вагітні жінки;
  • прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, опікунські і патронатні сім’ї;
  • діти в школах-інтернатах та інших інституційних закладах; 
  • сім’ї з дітьми із хронічними/важкими захворюваннями; 
  • сім’ї, в яких принаймні один з батьків має інвалідність.

Зараз команда проєкту закуповує меблі для облаштування соціального хабу, проводить зустрічі з партнерами, соціальними службами, знайомиться з мешканцями громад. Вже працюють групи в Телеграм – там є оголошення про початок проекту, послуги, контакти спеціалістів. А психологи вже надали перші консультації батькам та дітям. Триває робота зі створення бази даних потреб сімей з дітьми, родин ВПО.

Дізнатися більше про проєкт чи скористатися його допомогою, ви можете у телеграм – групах:

Телеграм – група для учасників проєкту в Таїровській громаді 

Телеграм – група для учасників проєкту в Авангардівській громаді 

У рамках проєкту «СОС ДІТИ. Програма екстреної допомоги», що стартував наприкінці лютого, в Україні уже надали понад 60 тисяч різноманітних послуг. Це забезпечення транспортом, продуктовими наборами, гарячим харчуванням, гігієнічними наборами, медикаментами та медичними послугами. Ще організації видавали одяг, ковдри, матраси, електротовари, обладнання для шелтерів та центрів тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, девайси для навчання дітей. Також забезпечували соціальний супровід, психологічну допомогу, юридичні консультації тощо.

СОС Дитячі Mістечка — недержавна благодійна організація, що понад 18 років допомагає в Україні дітям-сиротам та сім’ям з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах або мають ризик потрапити в цю категорію. За цей час більше 100 000 дітей та дорослих отримали підтримку від фонду.Є частиною міжнародної федерації SOS Kinderdorf, яка представлена у 137 країнах світу та має 72-pічний досвід роботи з дітьми, позбавленими батьківського піклування, та родинами у кризі.

Крім того, у Таїровській громаді з’явиться безпечний простір – соціальний хаб для сімей з дітьми, де до кінця року проводитимуть заходи для дітей та підлітків: арт-терапія, розвивальні заняття, майстер-класи; групові заходи для батьків (тренінги, групи взаємодопомоги); спільні заходи для батьків та дітей.

Раніше на USIonline.com

«Народжене з відчаю»: засновниця «Українки в Чехії» – про адаптацію біженців

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.