До Одеси з великим благодійним концертом для військових завітав Святослав Вакарчук. Інтерв’ю (фото) «фото»

До Одеси з великим благодійним концертом для військових завітав Святослав Вакарчук. Інтерв’ю (фото)

5 липня в одеській Музкомедії відбувся благодійний концерт - аукціон Святослава Вакарчука, який збирав гроші для військових одеських бригад.

На заході побував кореспондент Української Служби Інформації.

Перед концертом відбувся аукціон, під час якого продали гітару з автографом Святослава Вакарчука за 170 тис. грн. та картину одеського скульптора Михайла Реви «Азовсталь» – за 40 500 грн.

Під час виконання однієї з пісень, «Місто весни», Вакарчуку акомпонував відомий кларнетист Юліан Мілкіс.

Виручені кошти співак направить військовим з 28-ї та 35-ї одеських бригад.

Святослав Вакарчук поспілкувався з журналістами та відповів на кілька запитань.

Чому саме для 28-ї бригади збираєте допомогу?

Не лише для них, ще й для 35-ї.

З 28-ю так склалося, тому що я пару днів назад був у них. Тому я вирішив зробити відео та нагадати, що у нас є спільна мета. Вони всі роблять велику справу. Хтось зараз на фронті, хтось чекає свого часу. Але стосунки у мене з ними дуже давні.

Мій самий перший виступ для військових відбувався у березні 2022 року на прохання бійців саме 28-ї бригади.

Тому перший з вже понад 200 виступів відбувся тут. Я тоді приїхав до Одеси підтримати людей. Стояв біля Дюку. До мене підійшов прессофіцер 28-ї бригади та запитав – «чи не міг би я під’їхати до них». Я запитав – «коли», а він попросив «зараз». То я поїхав до них – недалеко від моря, вони стояли на позиціях захисту.

У мене не було гітари. Вони знайшли мені гітару. Всім дуже сподобалося. З того часу я їжджу без перерви.

Як відбувається виступ для військових?

Це не зовсім концерти. Уявіть, підвал, ліс або бліндажі з окопами. Декілька людей. Буває і цілий батальйон, якщо дозволяє безпека. Буває 10 чоловік, буває 300-400.

Ти просто сідаєш на ящик та співаєш. Іноді слідкуєш, що говорять по рації. Чи є небезпека.

Інколи тебе обстрілюють. Це зовсім інші відчуття.

Це не можна назвати концертами. Це зустрічі або виступи.

Що ви відчуваєте під час зустрічі з військовими?

Відчуваю дуже сильні емоції. Для мене це особливе місце, тому що там зібралися найкращі люди нашої країни. Я навчаюсь у них. Не знаю, чи надихають їх мої виступи, але сподіваюся, що так, раз вони постійно кличуть мене.

У вас триває тур по Америці, Європі. Є така думка, що люди за кордоном трохи втомилися від війни в Україні. Ваші особисті враження?

Що означає втомилися? Втомилися – це люди у нас, які сидять під обстрілами, які не можуть виїхати за кордон, які втрачають найближчих, які забули, що таке справжній відпочинок. Але вони не втомлюються боротися.

Тому на Заході, я думаю, йде мова не про втому, як такову, а втрату Україною інформаційної першості, яка була у перші місяці після війни.

Але я би не був інфантильним, не ображався на це, тому що життя широке і світ великий – Україна не може тримати інформаційну першість постійно.

Наша задача – якомога частіше нагадувати про себе. І спортивними досягненнями, чимось позитивним. Таким чином повертати увагу до України.

Розкажіть про історію створення кліпу до пісні «Я їду додому» на підтримку збору «Нам тут жити» для українських саперів?

Зараз всі думки сфокусовані на перемозі, але ж хтось має думати про те, що буде після перемоги. Уявляєте, що 20-25% території України заміновано, тому треба починати працювати над цим просто зараз. Саме тому із Київстар ми створили проєкт, щоб спрямувати увагу людей на допомогу саперам.