Для нас День державності – це кожен день: Україна вперше відзначає нове свято (відео)

День української державності був проголошений офіційним святом лише минулого року. Але цього року, у зв'язку з повномасштабним вторгненням російських окупантів, цей день набув особливого значення.

Про це повідомляє Українська Служба Інформації.

У своєму зверненні з приводу свята президент Володимир Зеленський нагадав, що саме з України почалася історія християнства у Східній Європі, а зараз саме Україна своєю незламністю вражає увесь світ.

Нам не потрібні салюти і помпа, аби показати, яке значення становить власна державність для українського народу. Сьогодні ми захищаємо її зі зброєю в руках – 155 днів поспіль. Можна сказати, для нас День державності – це кожен день, – відзначив голова держави.

Президент наголосив, що Україна – не частина чужих імперій, а вільна самостійна, соборна, неподільна і незалежна держава. Він нагадав про спадкоємність сучасної України від Київської Русі, козацьких гетьманів, Української Народної Республіки та Української держави часів революції 1917-1921 років, про давні традиції законотворчості, писемності і демократії. А також – про військові традиції, які сьогодні продовжують українські захисники.

Ми були, є і будемо, бо наша держава має неймовірних синів і доньок, які стали на її захист, – заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, указ про відзначення Дня української державності президент підписав 24 серпня 2021 року. Датою для нового свята обрали День хрещення Київської Русі – щоби підкреслити вікові традиції українського державотворення.

Підписуючи указ, Володимир Зеленський наголосив, що День української державності стверджуватиме зв’язок сьогоднішніх українців з багатьма поколіннями нашого народу.

Раніше на USIonline.com

В Одесі проходить виставка до Дня української державності (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.