Для дітей та дорослих. В Одесі Миколаївський театр показує вистави про війну (фото) «фото»

Для дітей та дорослих. В Одесі Миколаївський театр показує вистави про війну (фото)

Актори Миколаївського театру показали дві вистави в Одеському українському театру про реалії війни, які пережили актори у рідному місті. Таким чином Одеський український театр прийняв колег у себе, а виручені кошти спрямують на допомогу Миколаївському театру.

Про це кореспонденту Української Служби Інформації розповіли робітники театру.

9 грудня в Одесі Миколаївський академічний художній драматичний театр презентував виставу «Котячі історії» (дітячу по формі, але «дорослу» за змістом) за п’єсою «Коти-біженці» Людмили Тимошенко та Марини Смілянець.

Під час війни непроста доля спіткає не тільки людей: коти теж мають свої історії переживань, поневірянь, сумних і щасливих пригод. Герої казки розкажуть дітлахам про дружбу, навчать взаємодопомозі, співчуттю, доброму відношенню до оточуючих, вірі у диво і у те, що навіть найзаповітніші мрії і бажання збуваються, – розповіли автори вистав.

Друга вистава – для дорослої аудиторії: це моновистава за романом Тамари Горіха Зерня «Доця» – «Проста українська скіфська баба».

Під час війни особливо гостро відчувається зв’язок поколінь. Прадавнє коріння закликає до відповідальності за рід, землю, життя і його продовження, за майбутнє. Жінка стає не просто захисницею, рятівникцею, міцною опорою для чоловіків: в її тонкій, ніжній особі прокидається провидиця, віщунка, знахарка. Тільки звернувшись до глибинних сил таємничої природи, можна вижити і повернути до життя інших, – зазаначають автори.

У перші тижні війни актори Миколаївського театру не могли грати, тож були волонтерами. Заслужена артистка України Олена Кошова допомогала не тільки людям, а і тваринам. Тож тепер ії родина стала більшою на декілька хвостиків.

Потім ми повернулися на сцену. Звісно, грати у Миколаєві ми можемо тільки у підвалі. Там ми облаштували сцену на 30 глядачів, – розповіла акторка.

Олена Кошова

Нагадаємо, що війна не обійшла театр: подвір’я постраждало через ракетну атаку рф. Доречи, до війни у назві театру було слово «російській».

Раніше на USIonline.com

Інтимна лірика: Юрій Іздрик провів літературний вечір в Одесі (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.