«Дешеві» бензинові талони тільки у мишоловці: шахраї удосконалюють схеми через крипту «фото»

«Дешеві» бензинові талони тільки у мишоловці: шахраї удосконалюють схеми через крипту

Ділки продають у мережі уявні паливні купони та виводять вкрадені в одеситів кошти через криптогаманці. Тож наш кореспондент Ольга Гвоздецька вирішила дізнатися більше про те, як діють ошуканці та в який спосіб уникнути оборудки.

Про одну з таких схем Українській Службі Інформації розповів постраждалий чоловік.

Рекламу телеграм-каналів з продажу талонів шахраї розміщують в Інстаграмі, зокрема, як сторіс. Проходячи за посиланням потенційний покупець починає переписку з адміністратором каналу. На свій запит він отримує реквізити, за якими надсилає вказану суму. Після перерахунку коштів чат з адміном одразу блокується.

Як розповів нашій редакції обдурений одесит Артем, вартість запропонованих купонів була дещо нижчою, аніж в мережах АЗС. Зокрема, за 1 л бензину «А-95 Євро» ділки просили 45 гривень; за «А-95 Пульс» — 46 гривень. Тож за 50 литрів юнак заплатив близько 2 250 гривень. Гроші переказав з власної картки на реквізити іншого банку.

Але схема виявилася не простою: кошти юнак перерахував не шахраям напряму, а продавчині криптовалюти. Це з’ясувалося після того, як банк на звернення постраждалого надав номер власниці реквізитів. У телефонній розмові жінка пояснила, що їй написав невідомий користувач і попросив реквізити для купівлі криптовалюти. Кошти у розмірі 52 доларів перерахував довірливий одесит, а чек на виведення крипти жінка надіслала організатору схему. Згодом шахрай перевів валюту на власний криптогаманець.

І ошуканий покупець вигаданих талонів, і криптопродавчиня написали заяви до поліції.

Як повідомили УСІ у кіберполіції, правоохоронці фіксують непоодинокі звернення щодо шахрайства з паливними талонами.

Серед найпоширеніших схем – продаж фальшивих талонів та махінації під виглядом «вигідних» пропозицій. Шахраї продають паливні талони за заниженими цінами через сумнівні сайти, оголошення або у соціальних мережах. Одразу після переказу коштів продавець зникає, або клієнт отримує недійсні талони, – розповіла старший оперуповноважений 1-го сектору УПК в Одеській області Департаменту кіберполіції Тетяна Шміголь.

Аби уникнути ризиків стати жертвою шахраїв, у кіберполіції порадили купувати паливні талони тільки в офіційних представників; перевіряти інформацію про наявність знижок на офіційних ресурсах мереж АЗС; не переходити за сумнівними гіперпосиланнями; перевіряти правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних – навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт; сплачувати гроші після отримання товару. У разі купівлі на платформі оголошень варто також обговорювати деталі угоди тільки у чаті цієї платформи та не переходити у сторонні месенджери: туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання.

Якщо ви помітили ознаки шахрайства в інтернеті або стали жертвою кіберзлочину – подайте електронне звернення до Кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua. Ознайомитись з практичними рекомендаціями щодо безпечного користування Інтернетом можна на сайті «Кібер Брама» , – додала Тетяна Шміголь.

Редакція УСІ також звернулася до однієї з найбільших мереж АЗС в Одесі. Там розповіли, що придбати їхні талони можна виключно у самій мережі. Жодні сторонні платформи або особи не мають права реалізовувати їхні знижки. Окреме попередження про шахраїв розміщено й на сайті заправника.

Наразі купити купони у мережі можна, наприклад, на «95 Євро 5» за 59.99 грн/л або на «95 Mustang» за 61.99 грн/л. Ця вартість є такою самою, як й на заправках. Тож талони на невеликі об’єми, як правило, купуються на подарунок і заощадити на них не вдасться. А от гуртова знижка розповсюджується на великі замовлення, які, як правило, стартують від 500 л. У таких обсягах паливо купують зазвичай компанії або підприємства.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі 23-річна дівчина продавала неіснуючі талони на пальне

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.