Держкіно «ліквідує» унікальний Довженко-Центр: що це означає (ОНОВЛЕНО) «фото»

Держкіно «ліквідує» унікальний Довженко-Центр: що це означає (ОНОВЛЕНО)

У Довженко-Центрі заявили, що наказ Держкіно про «реорганізацію» фактично означає ліквідацію.

Про це повідомили на сторінці Довоженко-Центру в Facebook.

У червні 2022 року найбільший кіноархів України, національний центр Олександра Довженко, перейшов у підпорядкування Держкіно. Сьогодні стало відомо про «реорганізацію», умови якої досі не пояснили.

На сторінці Довженко-Центру пишуть, що всі фільми з колекції та майно мають передати установі «Науковий центр кінематографії України», основним видом діяльності котрої, за даними ЄДРПОУ, є «вища освіта». А співробітникам мають повідомити про можливе звільнення. Студію анімації мають виокремити з Центру, щоб передати авторські права, які зараз належать Центру.

Таким чином відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто «сплячій» установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича в 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо, – пишуть на сторінці Довженко-Центру.

Окрім того, невідоме майбутнє кіноархівної та музейної колекції.

Щодо «реорганізації» свою думку висловив й одесит, екс-керівник Довженко-центру Іван Козленко. За його словами, це вже не перша спроба ліквідувати Центр, і це можна розцінювати як диверсія в тилу власної культури.

Акт прийому-передачі підписано 30 червня, а наказ про ліквідацію – вже 5 серпня. Дуже вже кортіло якнайшвидше знищити інституцію. Все це відбувається під час запаморочливого інтересу всього світу до українського кіно. Ясна річ, ліквідований центр робити цього не зможе. Інакше як шкідництвом це не назвеш. Свого часу об Центр зламав зуби не один міністр. Накази про його ліквідацію видавали в 2005, 2007 та 2010 роках і щоразу вони ставали чорною міткою для тих, хто їх підписував, – підкреслює Іван Козленко.

Оновлено

У Державному агентстві України з питань кіно заявили, що не ліквідовують Довженко-Центр, а лише заберуть у підприємства частину функцій. Під час реорганізації створять три окремих підприємства.

Про це пише пресслужба Держкіно.

Там зазначили, що із Довженко-Центру виділять окреме держпідприємство «Українська анімаційна студія». У Держкіно нагадали, що анімаційну студію передали центру у 2019 році, і з того часу там не займаються цим питанням.

Також у Довженко-Центру заберуть функції щодо архівування комплектів вихідних матеріалів фільмів, створених коштом держави, а також фільмокопій фільмів, створених за приватні кошти.

Всі інші функції та завдання, передбачені Статутом ДП «Національний центр Олександра Довженка», залишаються за Центром. Це дозволить ДП «Національний центр Олександра Довженка» приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури, організації різноманітних івентів для її збагачення та поширення, — вважають у Держкіно.

Крім того, в Агентстві наголосили, що під час реорганізації підприємства закон забороняє звільняти працівників. Тому всім їм запропонують місце роботи на аналогічних посадах у новій структурі.

Досьє USIonline.com:

Центр створили 10 вересня 1994 року Указом Президента України «Про заходи щодо відзначення 100-річчя від дня народження Олександра Довженка». Де-факто розпочав роботу в 1996 році.

Довженко-Центр об’єднує сучасне фільмосховище, єдину в Україні кінокопіювальну лабораторію, Музей кіно, паперовий кіноархів, медіатеку та власне видавництво й здійснює збереження, популяризацію, дослідження та поширення національної кіноспадщини в Україні та закордоном.

Станом на 1 січня 2021 року в Центрі зберігають більше 60 283 одиниць кіноматеріалів (більше 7 000 найменувань кінотворів) — художніх, анімаційних, документальних та науково-популярних фільмів здебільшого українського виробництва. Більшість із них представлені на вихідних матеріалах — негативах і контратипах, частина також — на позитивних плівках та цифрових носіях.

В Центрі Довженка зберігаються вихідні матеріали всіх українських фільмів, створених після 1992 року.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі для дітей переселенців провели “Вечірку на кіностудії” (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.