Держаудитслужба обвинувачує СМЕП Одеси: уникнули конкурентних закупівель під видом забезпечення оборони «фото»

Держаудитслужба обвинувачує СМЕП Одеси: уникнули конкурентних закупівель під видом забезпечення оборони

 Працівники Південного офісу провели перевірку закупівель комунальної установи «Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ» Одеської міської ради за квітень – червень 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба Південного офісу Держаудитслужби.

Аудитори перевірили КУ «СМЕП» 8 договорів про закупівлю та їх виконання на загальну суму 10,9 млн грн. Установлено завищення вартості виконаних послуг (з ремонту) з нанесення розмітки на загальну суму 626 тис. грн, а також укладання договорів на закупівлю товарів та послуг без проведення визначених Законом процедур закупівель загальною ціною договорів на суму понад 10 млн грн.

Виявлено, що 7 з 8 договорів були укладені без застосування конкурентних процедур закупівель, обґрунтовуючи це тим, що вони необхідні для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану (закупівлі з позначкою «Українська Визвольна Війна»). Однак документи на проведення закупівель не містять обґрунтування нагальної потреби у здійсненні закупівлі для забезпечення потреб оборони, як це зазначено у відповідному рішенні виконавчого комітету Одеської міської ради.

Більше того, відповідно до Міської цільової програми «Безпека дорожнього руху в місті Одесі на 2020-2022 роки» придбання цих товарів та послуг було плановим на 2022 рік для здійснення діяльності КУ «СМЕП» у звичайному порядку, а не нагальною потребою для забезпечення оборони. Також відсутність нагальної потреби доводиться і тим, що на момент перевірки придбані матеріали на загальну суму майже в 2 млн грн перебували на складі більше трьох місяців без використання.

КУ «СМЕП» мала часову можливість для застосування процедур закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», натомість безпідставно скористалася спрощеними можливостями постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану».

Зазначене призвело до визначення ціни придбання без застосування конкурсної процедури. Про результати поінформовано Одеську міську раду. Матеріали перевірки спрямовали до правоохоронних органів.

Раніше на USIonline.com

Порушення на 185,5 млн: аудитори перевірили одеську мерію

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.