День пам’яті жертв голодоморів: курсанти Одеської військової академії закликали долучитися до акції «Запали свічку» «фото»

День пам’яті жертв голодоморів: курсанти Одеської військової академії закликали долучитися до акції «Запали свічку»

Курсанти Одеської військової академії зняли відео, закликаючи приєднатися до вшанування пам'яті жертв Голодомору.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Зазначається, що у 2022 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада. У четверту суботу листопада, о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання, після якої розпочнеться акція «Запали свічку пам’яті».

У цей час кожен охочий може долучитися до вшанування загиблих українців у 1932–1933 роках та в період масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років на загальнонаціональній хвилині мовчання та встановити свічку на підвіконні.

У пам’ять про мільйони українців, вбитих під час геноциду, свічки запалюватимуть на центральних вулицях, у парках, біля пам’ятників, дома та будь-де.

Де б ти зараз не був: вдома чи на вулиці, в окопі чи у парку, у дорозі чи біля моря, запали свічку пам’яті. Бо пам’ять єднає і дає силу і віру у перемогу, – йдеться у відеозверненні курсантів.

Зазначимо, у XX сторіччі українці пережили три голодомори: у 1921-1923 роках, 1932-1933 рр. і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – коли тоталітарний комуністичний режим СРСР здійснював геноцид українського народу. Найвразливішою категорією жертв стали діти. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1.5 млн хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.

Раніше на USIonline.com

Голодомор: уникальные воспоминания о страшных годах (видео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.