День Чорного моря. З початку великої війни на узбережжя України та сусідніх країн винесло до 700 морських мін
Сьогодні, 31 жовтня, відзначають Міжнародний день Чорного моря. Але наше море зараз не у найкращому стані. З початку повномасштабного вторгнення щонайменше 450 морських мін потрапило в північно-західну частину Чорного моря біля берегів України.
Про це під час марафону «Суспільне.Спротив» повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
За її словами, за за понад півтора року війни на українське узбережжя та в акваторію Чорного моря інших країн винесло до 700 мін, залишених рашистами.
Сьогодні бачимо, що тактична авіація ворога продовжує посилювати цей компонент. Вони фактично ледь не щодня здійснюють вильоти тактичної авіації й скиди або керованих авіабомб, або донних мін, або інших морських мін, чи невідомих нам поки що вибухових пристроїв, в напрямку наближеному до навігаційного коридору, – зауважила речниця.
Не маючи іншої можливості впливати на припинення навігації у Чорному морі російські військові намагаються отак напакостити, додала керівниця пресцентру.
Крім того, Наталія Гуменюк додала, що росіяни продовжують артилерійські обстріли, а також «коврові бомбардування» – цілять керованими авіабомбами по мирних населених пунктах, а також у акваторію моря. Тільки за останній місяць окупанти скинули в водойму близько ста бомб.
Ворог впродовж останнього місяця ледь не щодня скидає бомби. Якщо впродовж 30 днів скидати хоча б по три такі прилади, то точно набереться 90. Точну кількість ми не можемо поки що встановити й навряд вдасться, – додала Наталія Гуменюк.
Зазначимо, що в Управлінні стратегічних комунікацій апарату головнокомандувача Збройних Сил України також наголосили, що в морі вздовж України розташовано близько 400 російських морських мін. Понад 100 лише якірних мін, які прибило до узбережжя, були знищені Силами оборони з початку широкомасштабного вторгнення.
Сьогодні, 31 жовтня, у міжнародний день Чорного моря все ще точиться кровава війна рашистів проти України. Від варварів гинуть дельфіни, страждає у цілому морська екосистема. НПП «Тузловські лимани», маючи під охороною лише 882,79 га узбережжя Чорного моря, планує розширити акваторію охорони до 3000 кв км. і бажає всім бути непримиренним до будь-яких проявів знущання з нашого спільного та улюбленого Чорного моря і робити все, що залежить від кожного з нас, на благо його здорового життя, – написав сьогодні на своїй сторінці у Facebook відомий еколог, працівник НПП “Тузлівські лимани” Іван Русев.
Раніше на USIonline.com —
РФ може використати морські міни для атаки на судна біля портів Великої Одеси
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.