Дельфіни Чорного моря змінили місця зимівлі через травми від воєнних дій «фото»

Дельфіни Чорного моря змінили місця зимівлі через травми від воєнних дій

Багато морськіх ссавців залишилося на мілководді Північно-Західної частині Чорного моря, де дуже мало їжі.

Про це розповів у Facebook співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв, повідомляє Українська Служба Інформації.

Еколог багато разів писав та розповідав про те, що чорноморські дельфіни гинуть від рашистської навали. Але зараз йому стало відомо про новий прояв екоциду дельфінів.

Справа у тому, що зазвичай ці тварини в цю пору року зимують на глибинах моря біля Криму, берегів Грузії, Туреччині. Але після повномасштабного нападу рашистів на Україну і створення армагедону для чорноморських китоподібних на Чорному морі через вплив сонарів і бомбардування, багато тварин було вбито і багато з них отримали контузії від потужних вибухів.

І ось, зараз, такі контужені самотні тварини, замість того, щоб бути з родинами на зимівлі на глибині моря, вони блукають у мілководді Північно-Західної частині Чорного моря, де дуже мало їжі, – наголосив він.

Іван Русєв наголосив, що в нацпарку Тузловскі лимани, в прибережної зоні моря в серпні 2022 року і на початку вересня часто з’являлися і живі дельфіни, які мандрують за зграями риб. Але йому і місцевим мешканцям вдалося побачити дельфіна афаліну і зараз, взимку.

Еколог також у черговий раз наголосив на необхідності створення після війни великого по площі чорноморського резервату в акваторії Північно-Західної частині Чорного моря, де взагалі не буде браконьєрства і рибальства – для відновлення популяції дельфінів, а також риб та птиць.

Раніше на USIonline.com

Наслідки війни: що відбувається з Чорним морем і чому гинуть дельфіни (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.