Деколонізація могла б відбуватися в Одеській області у більш здоровий спосіб – Оксана Довгополова (відео)
2024 рік був активним у частині роботи з пам'яттю. На рівні держави відбулися серйозні кроки щодо військової меморіалізації. Нарешті було погоджене місце для Національного військового кладовища.
Про це, підбиваючи підсумки року щодо політики меморіалізації, розповіла кураторка платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво Оксана Довгополова.
Крім того, вся країна працювала над деколонізацією, виконуючи норми відповідного закону. Хоча в Одеському регіоні це викликало певні суперечки, що було очікувано і нормально, додала науковця. Заразом більшості непорозумінь можна було б оминути, якби вибудовувалася професійна комунікація з боку обласної влади за відсутності бажання міської влади взяти відповідальність за важливі процеси, які відбуваються у публічному просторі міста, – зазначила Оксана Довгополова.
В Україні є вдалі приклади розв’язання складних питань декомунізації. Так, наприклад, у Вінниці, розповіла експертка, відбувався публічний діалог, і наразі суспільство погодилося з тими змінами, які впроваджувалися.
Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.
Раніше на USIonline.com —
В Одесі презентували Довідник «Герої одеських вулиць» (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.