“Ця війна може призвести до кінця Росії”: блок УСІ на 7 каналі

Як виїхати з Одеської області за кордон та не простояти у великої черзі? Чи легально боротися з мародерами «народними методами»? Чи відчувають у РФ санкції?

Реалії нашого воєнного часу кореспондент Українськой Служби Інформації Костянтин Гак обговорив із експертами.

Більш інформації ви можете почути у відеоверсії.

Закон про мародерів та держзраду

У воєнний час в Україні активізувалися мародери, які наживаються на чужих сльозах. У відповідь – щодо них посилили покарання. Тепер за мародерство можна сісти до в’язниці на термін від 5 до 10 років. Крім того, в інтернеті гуляють відео, де негідників прив’язують до дерева та б’ють. У військових реаліях, подібний самосуд карати не будуть. Але все-таки глава Спілки юристів України Святослав Піскун закликає не забувати про закон, навіть під час бойових дій.

Я розумію емоції щодо таких громадян, які так порушують закон. Але люди, які знущаються з мародера, повинні зрозуміти, що таким чином вони йому допомагають. Тому що під час суду прокурор і суддя вважатимуть це пом’якшувальною обставиною. Тому що під час його затримання було порушено його права, – прокоментував Піскун.

Також юрист прокоментував закон про державну зраду.

Коли закінчиться ця війна і коли почнуться розслідування проти тих людей, які вчинили держзраду, було б непогано, якщо будуть посилені спеціальні органи, такі як держбюро розслідувань, фахівцями, які зможуть професійно розслідувати ці злочини, – прокоментував юрист.

Масова видача зброї цивільним

На даний момент зброю в Україні отримують добровольці. Цю інформацію з метою пропаганди активно використовують російські ЗМІ.

Людей, які отримали зброю, навчають до виконання службових обов’язків,– прокоментував Піскун.

Чи можно арештувати Путіна?

Є вищий кримінальний суд. Зараз цей суд почав працювати, і я думаю, що найближчими днями Вищий кримінальний суд при ООН повинен видати застереження щодо необхідних дій у бік РФ щодо зупинення війни. Ті документи, фотографії – всі повинні будуть надані міжнародному суду. Нам необхідно створити один орган, щоб розслідувати ці злочини і куди будуть надані ці докази,- прокоментував юрист.

Чи є сумніви у міжнародної спільноти що до того, що в Україні кояться військові злочини? 

Я вважаю, що ні. Я вважаю, що навіть у Росії вже це розуміють. Є декілька розумних голів в тій же Росії, які вже адекватно почали оцінювати ситуацію. Вони розуміють, що над їх країною нависає дуже невелика небезпека. Вони так саме є патріотами своєї держави, як і ми, і вони розуміють, що на цьому все може закінчитися, і не буде Росії. Якщо вони цього не розуміють – мені їх шкода,– відмітив гость студії.

Російський рубль на дні: коли дефолт?

Зараз у Росії вже зростає безробіття та великі черги до банкоматів. Багато росіян втікають у інші держави. Тому Путін і надає накази обстрілювати оселі мирних людей. Проте дефолт ще треба чекати. Так вважає другий гость онлайн-студії екс-прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Росія має золотовалютні резерви, і є фонд, в якому вони накопичували кошти з продажів єнергоресурсів. Сподіватися, що економіка впаде впродовж тижнів, я вважаю, не варто. РФ знаходиться у стані вільного падіння. І росіяни вже це відчувають. Вже є дефіцит, а ціни зростають. Але багато жителів РФ вже звикли жити бідно, удар відчують середній та перший клас, – прокоментував Гончарук.

Виїзд за кордон

Як не заблукати, виїжджаючи за кордон із Одеської області, розповів начальник служби автомобільних доріг в Одеській області Дмитро Рибалка.

Наразі можна проїхати через Паланку. Але існують і інші шляхи, через які можна виїхати без великих черг. Їх 12 штук. Окрім Паланки, завантажена зараз КПП “Орлівка”, там де поромна переправа, через яку можна потрапити до Румунії. Менше навантаження у Староказачому, Табаки та Рені. Інші майже вільні. Я би порадив КПП “Малоярославець-пврший”, знаходиться він біля Арцизу. Там шлях майже відремонтований, залишилось лише 8 км поганої дороги, які ми мали відремонтувати у цьому році, проте не встигли. Від Одеси ми ходимо у сторону Рені, повертаємо на Тарутино, це дорога 1627 і у самому Тарутино ми повертаємо наліво і прямуємо по відремонтованій дорозі прямо до вказаного КПП, – розповів Рибалка.

Ранее на  USIonline.com15 день войны за свободу Украины. Текстовая трансляция.

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.