Чи мають право колектори турбувати військовослужбовців «фото»

Чи мають право колектори турбувати військовослужбовців

У відповідності до п. 62 Розділу IV Прикінцевих та перехідних положеннь Закону України «Про споживче кредитування» встановлені певні обмеження на взаємодію кредиторів та/або колекторських контор з певною категорію наших громадян.

Про це Українській Службі Інформації розповів адвокат Андрій Безверхий.

Насамперед мова йде про наших захисників та захисниць, які дають відсіч російській агресії, та їх сім’ї.

Зокрема вказаними нормами закону встановлено:

Під час врегулювання простроченої заборгованості у період дії воєнного стану в Україні, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування кредитодавець, новий кредитор, колекторська компанія, фізичні та юридичні особи, залучені до безпосередньої взаємодії із споживачем, його близькими особами, представником, спадкоємцем, поручителем або майновим поручителем, третіми особами, взаємодія з якими передбачена договором про споживчий кредит додатково зобов’язані дотримуватися таких вимог щодо етичної поведінки:

  1. Не взаємодіяти за власною ініціативою із споживачем, який повідомив про свою належність до захищеної категорії або про такі обставини повідомили його близькі, представники, спадкоємці, поручителі та інші встановлені особи.
  2. Не взаємодіяти за власною ініціативою з близькими особами споживача, який належить до захищеної категорії, його представником, крім представника, який не є близькою особою такого споживача.

Згідно вимог Закону, захищеними категоріями є:

  • військовослужбовці Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України;
  • військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов’язаного з проходженням військової служби;
  • члени сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти;
  • особи, які перебувають у полоні, особи, з якими втрачено зв’язок, особи, зниклі безвісти;

Споживач, який належить до захищеної категорії та має бажання припинити взаємодію з колекторами та кредиторами, його близькі особи, представники, спадкоємці, або поручителі повідомляють кредитодавця/нового кредитора/колектора про таке волевиявлення та про належність споживача до захищеної категорії за допомогою будь-якого засобу комунікації, з наданням копій підтвердних документів про належність споживача до захищеної категорії.

При цьому кредитодавець та новий кредитор зобов’язані розмістити на головній сторінці свого веб-сайту адресу електронної пошти, місцезнаходження та номер телефону (гарячої лінії, контакт-центру), за якими приймаються повідомлення споживачів про належність особи до захищеної категорії.

Раніше на USIonline.com

В Одесі створили унікальний ресурс для волонтерів, які шукають спорядження (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.