Чверть мільярди гривень на усіх: журналісти порахували статки одеських депутатів за перший рік повномасштабної війни «фото»

Чверть мільярди гривень на усіх: журналісти порахували статки одеських депутатів за перший рік повномасштабної війни

Журналісти Центру публічних розслідувань проаналізували електронні документи про майно та доходи народних депутатів - представників Одещини за 2022 рік. Всього нардепи Одещини задекларували чверть мільярда гривень. Найбагатшими виявились ті, які йшли свого часу у депутати під гаслом «Покращення життя вже сьогодні» та «Епоха бідності скінчилася». Усі мають квартири, машини, гроші, лише Артем Дмитрук - тільки ікони.

Про це повідомляє ЦПР.

Виявилось, що найбагатішою є родина колишньої депутатки від ОПЗЖ Тетяни Плачкової, яка виїхала за кордон та склала мандат — 83,2 мільйони гривень. Горовий, якого Плачкова вказала як особу, з якою спільно проживає та не перебуває у шлюбі, не довіряє банкам та зберігає, переважно готівкою, понад 71 мільйон гривень.

Першу п’ятірку мільйонерів очолив ОПЗЖшний нардеп, який міг би бути на момент російського вторгнення мером Одеси, бо разом з Трухановим вийшов у другий тур, – Микола Скорик. У 2022 році він активно розпродував майно. Всього ЦПР вдалося нарахувати 2,8 мільйони гривень його статків, значну частину з яких склав продаж майна.

Друге місце посів «слуга» Андрій Костін, який отримував заробітну платню в апараті ВР та на посаді генпрокурора, а також йому належить адвокатська компанія «Право». Таким чином Костін отримав 1,47 мільйони гривень.

Колишній член Партії регіонів, президент Асоціації болгар України Антон Кіссе в перший рік війни на оренді майна, пенсії та зарплаті заробив 1,38 мільйона гривень.

Також до уваги ЦПР потрапив одеський «слуга» Олег Колєв, який на «депутатській діяльності» отримав дохід у 1,28 мільйонів гривень. Сюди входить повний пакет нардепа — зарплата, кошти на відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, компенсація вартості оренди житла, а також вартості проїзду територією України.

Замикає п’ятірку Олександр Ткаченко, який заробив на депутатських виплатах 1,25 мільйони гривень.

Розслідування показало, що в сім’ях деяких депутатів «годувальниками» є жінки, а не чоловіки – нардепи. Так, дружина Олексія Гончаренко «принесла в родину» 6 мільйонів, тоді, як він сам лише 399 тисяч гривень. Про дружину Гончаренко відомо, що вона в Одесі має невелику квартиру та горище. Дружина Анатолія Урбанського заробила 4 мільйони гривень, а сам Урбанський не набагато більше за Гончаренко — 411 тисяч гривень. Олександр Горенюк — Айтишник, «слуга», благодійник, член комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури офіційно заробив майже, як його дружина. Він – 813 тисяч гривень, вона- мільйон.

В ЦПР перерахували всі гроші нардепів та їх родин, які зберігаються готівкою та на банківських рахунках у різній валюті за курсом НБУ станом на кінець 2022 року, за який звітували обранці.
Цікаво, що в родини «слуги» Сергія Колебошина задекларовані 1 долар та 1 євро у банку, а готівкою цієї валюти в них взагалі немає. Також у Соломії Бобровської — нардепки від «Голосу» та Юлії Діденко, яка була офіційною представницею Зеленського на пост Президента за округом № 134 (Одеса) немає цієї валюти на банківських рахунках.

На першому місці за готівкою та грошима у банках виявилась Плачкова, яка втекла та її співмешканець Горовий.

На другому місці опинився Антон Кіссе з майже 48 мільйонами. Але у перший рік повномасштабної війни він задекларував у 2,9 раза менше готівки ніж у 2021 році.
Далі йде родина Гончаренко – 23,61 мільйона гривень. Так, дружина нардепа тримає «під подушкою» понад 20 мільйонів гривень.

В активах родини Анатолія Урбанського трішки менш за Гончаренко – 22,6 мільйона гривень. Готівкою він тримає лише 21 тисячу 600 гривень, а у дружини готівки взагалі нема.
А от в нардепа Степана Чернявського – 17,8 мільйона, я яких майже 4 мільйони — це позичені іншим кошти.

Загалом у родин нардепів готівкою та на рахунках зберігається понад чверть мільярда гривень.
Найбільшими автолюбителями виявилися «слуги» Степан Чернявський та Іван Шинкаренко. В них по п’ять автівок — від легковиків до вантажівок.

Антон Кіссе окрім Porsche, Volkswagen та RENAULT дружини, має й ще катер.
Анатолій Урбанський скромно володіє Hyundai, натомість дружина катається на Bentley та MERCEDES-BENZ.

Цікаво, що Олексій Гончаренко, Олексій Леонов, Тетяна Плачкова, Соломія Бобровська, Юлія Діденко, Олег Колєв та Сергій Колебошин не задекларували жодного автомобіля, який би перебував в їхній власності.

«Слузі» Степану Чернявському такий автопарк можливо потрібен, бо він є найбільшим землевласником серед одеських нардепів. Його родина задекларувала земельні ділянки в Одесі, Чорноморську та в селі Олександрівка Херсонської області — всього 190,8 тисячі кв. м. Чернявські займаються підприємницькою діяльністю: йдеться про ТОВ «Агростар експорт» та «Агромолресурс».

Родина Антона Кіссе має 155,7 тисяч кв. м. земельних ділянок в Овідіополі, Авангарді та Євгенівці.
Олександр Горенюк посів третє місце в рейтингу землевласників – 20 тис. кв. метрів. Мається на увазі земельна ділянка його дружини в селі Батьки Полтавської області.
Тетяна Плачкова четверта у цьому рейтингу тільки завдяки співмешканцю Олексію Горовому, який має дві ділянки у селі Козіївка на Житомирщині – 19, 7 тис. кв. м.

Замикає п’ятірку родина Олексія Леонова, які мають 2,3 тис. кв. м. земельних ділянок в Одесі, Білгород-Дністровському та Калинівці.

Урбанський, Костін, Шинкаренко теж не мають власного житла, але принаймні житлова нерухомість є в їхніх родинах.

Рейтинг власників нерухомості очолив Антон Кіссе – 1194,8 кв. м. Родина Кіссе володіє квартирами: в Ізмаїлі, в Одесі та Болгарії, а також будинками в Авангарді та Євгенівці. До речі, з початком повномасштабної війни «головний депутат Бесарабії» зник з інфопростору.
Другу позицію займає родина Олексія Леонова – 927,4 кв. м. В них є будинок та квартира в Одесі, будинок в Білгород-Дністровському, квартира в Таїровській громаді.
Нардеп Гончаренко з дружиною має 449 кв. м. Це дві квартири в Одесі та по одній в Києві та в Миколаєві.

Плачкова задекларувала трішки менш нерухомості – 441,5 кв. м. Це дві квартири в Києві.
Замикає п’ятірку родина Анатолія Урбанського – 409,7 кв. м. Йдеться про будинок та квартиру в Одесі.

Також родини Плачкової, Кіссе та Чернявського мають великі нежитлові площі нерухомості.
Усі депутати володіють багатьма квадратними метрами житлової та нежитлової площі, крім Артема Дмитрука, родина якого немає жодного квадратного метра у власності. Проте, Артем Дмитрук вказав у своїх деклараціях що має три ікони.