«Чотирилапі захисники»: як в Одесі готують собак-саперів до роботи на передовій (фото, відео)
Службові пси-розмінувальники працюють поряд із військовими та поліцейськими у кінологічних підрозділах. Вони завжди поруч та вберігають групи від небезпеки й навіть попереджують про можливі обстріли. Виконують завдання чотирилапі за смаколики та полюбляють гратися зі своїми господарями під час тренувань.
Як готують собак-розміновувачів до служби на передовій дізнавався кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.
Олег Радомисльський керівник поліцейської служби Міжнародної поліцейської корпорації цивільної безпеки, директор Національної школи службового собаківництва, розповідає, як готував до служби перший кінологічний підрозділ Територіальної оборони Одеси. Спочатку собак знайомлять із провідниками, каже він, а потім, коли у пари виникає зв’язок, чотирилапих починають вчити шукати міни та вибухівку. Крім того, пари готують до виходів у зоні бойових дій, де існує велика небезпека. Під час виїздів навчені пси можуть вказати на наявність вибухових речовин, залишених ворогом, та навіть убезпечити свого господаря від обстрілів.
Вони з легкістю виконують свої задачі з охорони території та господаря, з супроводження. Собаки чітко розуміють, наскільки дана вибухівка, наприклад, у вантажівці, реально зведена та небезпечна. Тому що, окрім того, що собака чує сам запах, вона відчуває смерть та відчуває, що може трапитись, та заздалегідь може попередити близьких до неї людей. У нас рік тому був випадок, коли одна наша співробітниця поїхала на передову із собакою та в бліндажі тварина стала хватати її за куртку. Вона закричала: «Всі із бліндажа», всі вибігли та через 12 хвилин почався обстріл «Градами», – розповідає фахівець.
Олег Радомисльський
Кінолог та собака – це одне ціле, – говорить Олег. Такий зв’язок із людиною дає гарні результати під час службі та триває усе життя. Тандем собак та військових, каже військовий, здатний змінити хід війни.
Що військовому погано, то й собаці погано, йому добре – та у тварини все гарно. Він відчуває, що щось може трапитись, тільки тому, що собака це відчула. Такі підрозділи конкретно наближують перемогу, – ділиться Олег Радомисльський.
Військові кажуть, чотирилапі зближуються зі своїми провідниками та добре відчувають їх настрій, допомагають якнайшвидше відновитися від тяжких подій.
Найчастіше на службі у розмінування залучені такі породи, як бельгійські вівчарки, малінуа та лабрадори. Ці собаки менш за інших порід схильні до різних захворювань та мають міцну нервову систему.
Що стосується лабрадорів, їх вважають собаками-реабілітологами, вони добре до себе привертають увагу людини. Окрім того, вони мають добре відчуття небезпеки. Зі свого досвіду скажу, що з 2000 року ми готуємо лабрадорів як собак поводирів для незрячих, і бачимо як це добре працює. Для мін та вибухівок ця порода дуже підходить. Вони попереджають що може щось статися. Був випадок, коли собака повинен був вивести із зони бойових дій військових, по максимуму залишивши у живих людей, і тварина змогла вивести із небезпеки абсолютно усіх, – додав кінолог.
Раніше на USIonline.com —
Каністерапія: на Одещині кінологи допомагатимуть в реабілітації поранених (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.