Чорне море: стан води стабілізується, але досі є забруднення
Теракт на Каховській ГЕС вважають катастрофою європейського масштабу.
Про це стало відомо під час брифінгу в Media Center Ukraine — Odesa, повідомляє Українська Служба Інформації.
Директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Павло Буланович розповів, що у перші дні після теракту на ГЕС ситуація для акваторії Чорного моря розвивалась вкрай стрімко.
Ми всі знаємо про те, що відбулось 6 червня, це техногенна катастрофа, я вважаю, європейського масштабу. Доволі швидко прісні води Дніпра потрапили до одеської Затоки, вже 8 червня ми бачили купи сміття, уламки. Вже 17 червня забруднені води дістались гирла Дунаю. Сьогодні ми маємо десь 7 тисяч квадратних км забрудненої акваторії північно-західного регіону Чорного моря, – розповів Павло Буланович.
Рішення про закриття шлюзів на Тілігульскому лимані та перемички на Куяльницькому лимані прийняли 8 червня.
Нам вдалось уникнути додаткового опріснення солоної води у Чорному морі. Основне навантаження припало на 9-10 червня. Ми мали пряме забруднення, сьогодні здійснюють всі заходи з моніторингу та контролю стану морської води. По біохімічному стану показники вирівнюються, з позитивною динамікою. По завислим речовинам у два рази перевищена норма на Ланжероні, що обумовлено забрудненням сміттям. Солоність підвищується до 12-13 проміле, проте ця цифра нестабільна, ще є потрапляння прісної води до моря, – пояснює директор департаменту екології та природних ресурсів.
За його словами, занепокоєння викликає мікробіологічний стан Чорного моря. Мова йде про холероподібні вібріони, які не викликають холеру, але це гострі кишкові захворювання. Окрім того, були випадки виявлення в Аркадії, в районі порту Одеси та в Чорноморську яєць гельмінтів (прим. Ред – назва паразитичних червів, що паразитують в організмі тварин та людей). Цих паразитів знайшли не лише в воді, а й на піску.
Не дивлячись на численні звернення та застереження люди продовжують купатись у морі, наражають на небезпеку себе, близьких. Це може призвести до підвищеного рівня захворюваності. Сьогодні питна вода знаходиться у нормі (водопровідна), оскільки вона з Дністра та не стосується ГЕС, – пояснив Павло Буланович.
Зазначимо, також у морській воді продовжують фіксувати цвітіння водоростей, які є небезпечними. Вони можуть викликати захворювання у людей, а також забирають кисень у води. Це може призвести до масового мору риби і рибних ресурсів.
Нагадаємо, cолоність води на узбережжі Одеси відповідає нормі.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.