Чому міліє Хаджибейський лиман: перші висновки екологів (фото) «фото»

Чому міліє Хаджибейський лиман: перші висновки екологів (фото)

За численними зверненнями мешканців області, екологи провели обстеження  Хаджибейського лиману, у якому з початку липня поточного року і до сьогодні різко понижується рівень води.

Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.

У жовтні, пояснили у відомстві,  інспекція створила спеціальну комісію для обстеження вод лиману, до якої увійшли  представники Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обладміністрації, Вигодянської та Дачненської сільрад, державного підприємства «Укрриба», рибоохоронного патруля та Одеського державного екологічного університету.

Фахівці обстежили стан дамб Хаджибейського лиману за межами сіл Паліївка, Хоминка, Єгорівка, між селами Отрадове та Болгарка. Інспектори зафіксували значне пониження рівня води лиману на ділянці від села Єгорівка до села Паліївка.

Так, в районі Єгорівки взагалі відсутній водотік, що призвело до повного пересихання водойми.

Біля села Хоминки вода відійшла від берега на відстань від 300 до 500 метрів, більша частина лиману тут пересохла. Вода відійшла на 50-100 метрів від берега й в районі селищ Отрадове, Болгарка, Паліївка. Водночас  також встановлено, що дамби,  рибозахисні споруди, шлюзи та інші конструкції лиману від Єгорівки до Паліївки потребують капітального ремонту.

За словами фахівців, щоб лиманна вода і далі могла вільно циркулювати, потрібно провести розчищення русла біля гідротехнічних споруд.

Екологи також зазначили, що  основні причини пересихання лиману цього року – це обмежений водообмін між частинами лиману, відсутність надходження води з водозбірного басейну річки Свинної, низька кількість опадів та інтенсивне випаровування з водної поверхні водойми.

Для  визначення низки інших факторів, що могли призвести до обміління лиману, пояснюють фахівці,  потрібно провести додаткові дослідження.

Наразі, інспектори проводять детальне обстеження водозбірного басейну річки Свинної , з якого перестали надходити води до Хаджибейського лиману. Річковий сток  досліджують  на предмет виявлення водогосподарських перетворень, перехоплення стоку спорудами, дорогами, дамбами, ставками, водосховищами.

Раніше на  USIonline.com

Всі нечистоти Чорноморки стікають просто в море, бо у каналізаційної станції немає власника: екологи звернулися до прокуратури (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.