Через схеми з землею громада на Одещині недоотримала 3,5 млн «фото»

Через схеми з землею громада на Одещині недоотримала 3,5 млн

У Ширяївській громаді занижують показники по платі за землю.

Про це йшлося на нараді за підсумками позапланової комплексної перевірки Ширяївської селищної ради.

За словами начальника Одеської ОВА Максима Марченка, перевірка виявила численні проблеми у земельній сфері.

Просто кричущою є «робота в тіні» земельної сфери: низький рівень середньої зарплати в агросекторі, не оформлення штатних працівників в агропідприємствах, недостовірні затвердження показників ПДФО від оренди паїв та заборгованість по виплаті за оренду землі і звичайно ж використання та розподіл «в чорну» сотень гектар, – відзначив керівник області.

Сільське господарство є головною галуззю у Ширяївській громаді, загальна площа угідь складає 32,5 тис. га, з яких майже 10 тис. га — у комунальній власності. На цих землях працює більше 70 господарств. За минулий рік від них надійшло лише 7,4 млн грн орендної плати. В ОВА вважають, що це свідчить про заниження планових показників по платі за землю та не відповідність їх реальній базі оподаткування. Недонадходження та втрати по платі за землю становлять щонайменше близько 3,5 млн гривень.

Якщо хтось думаю, що все залишиться так як і було, то глибоко помиляється! Не може буде орендна плата за землю 1%. Неприпустимим є використання сільгоспземель, що є в розпорядженні закладів освіти, без належної виплати орендної плати! Якщо треба буде здійснити ще декілька поїздок в Ширяєво – ми це зробимо. Якщо треба посилити роботу комісії – ми залучимо ще більше фахівців, – наголосив Марченко.

Громаді порадили терміново інвентаризувати всі комунальні землі, укласти додаткові угоди з орендарями і збільшити відсоткову ставку до 8%. Також ОВА Ширяївську раду терміново ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища та припинити зливання відходів у водоймище.