Через нестачу вологи на Одещині гинуть озимі, а фермери зазнають збитків «фото»

Через нестачу вологи на Одещині гинуть озимі, а фермери зазнають збитків

На Одещині аграрії збирають врожай пізніх культур: соняшника, кукурудзи, сої та гречки. Проте частина врожаю наступного року, за оцінками фермерів, через нестачу опадів може загинути.

Про це повідомили в Одеській обласній державній адміністрації.

Критична ситуація у сільському господарстві на Одещині склалася через відсутність опадів. У господарствах, які розташовані в південних районах Одещини, розповіли в ОДА, спостерігається щоденне збільшення площ загиблих озимих культур, які посіяних під врожай 2023 року.

На жаль, лише на сьогодні, вже маємо 6000 гектар загиблих сходів озимого ріпаку та 2 тисячі гектар озимої пшениці, – відзначила директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

Водночас зараз триває збір врожаю пізніх культур, наразі фермери повинні обробити 586 тисяч гектар. В основному це соняшник, який займає 400 тис. га площі.

Вже намолочено 455 тисяч тонн при середній врожайності 12,9 центнера з гектара. Кукурудзу зібрали з площі 66 тисяч гектар, вал становить 133 тисячі тонн, врожайність – 20 ц/га. Триває збір сої, проса, гречки та сорго, – повідомила Стоянова.

В Департаменті аграрної політики наводять статистику: в області посіяно 167 тис. гектар озимого ріпаку, 423 тис. гектар озимої пшениці й поки що 123 тис. гектар озимого ячменю, а це – 79 і 60% від запланованих площ під цими культурами.

Раніше на  USIonline.com

Вже 3 листопада «зерновий коридор» продовжить працювати

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.