«Були паніка та крики, почалася повторна тривога» – в ДСНС розповіли про порятунок постраждалих після ракетного удару (фото)
Під ударами російських військових 10 жовтня опинився Одеський район. Унаслідок атаки сталася руйнація двоповерхової будівлі, де мешкали і працювали люди.
На місці подій побував кореспондент Української Служби Інформації.
Пізно ввечері, 10 жовтня, російські військові атакували Одеський район балістичними ракетами. Унаслідок удару зруйновано двоповерховий будинок. З-під завалів рятувальники вилучили чотири людини: 43-річну жінку, 22-річного хлопця та 16-річну дівчину, на жаль вони загинули. Ще одна 26-річна жінка від отриманих травм померла зранку у лікарні. Десять людей отримали поранення та травми, девʼятеро постраждалих ушпиталено.
За словами речниці обласного управління ДСНС Марини Аверіни, рятувальна операція ускладнювалася через сигнали повітряної тривоги. Коли ворог знов здійснив повторний пуск балістики, надзвичайникам довелося перервати пошукові роботи та йти у безпечне місце.
Дуже важко було працювати, дуже багато людей і мало місця: паніка, крики, також ускладнювало роботи, це те, що була повторна повітряна тривога. Якраз коли людей спускали з другого поверху і були поранені, яким надавали допомогу – почалася повітряна тривога й треба було всім оперативним службам йти у безпечне місце. Ми вже знаємо про повторні обстріли – ми втрачаємо так само своїх людей, було важко. Адже на той момент було нерозуміння: ми постраждалих вже спустили та залишалися лише загиблі, але були паніка та крик, що оперативні служби мають залишитися на місці, – зазначила Марина Аверіна.
Складність рятувальної операції також полягала в тому, що рятувальники довго не могли зорієнтуватися скільки насправді в будівлі перебувало людей. На місці постраждалі давали інформацію, яка різнилася.
Навіть, коли ми вже візуально знали, що немає ні постраждалих, ні загиблих в будівлі, ми продовжували все одно пошукові та аварійно-рятувальні роботи, тому що не було точного підтвердження, що людей вже нема. Був залучений кінолог ДСНС, – розповіла Марина Аверіна.
На місці влучання працювали психологи, фахівці ДСНС та національної поліції, співробітники Червоного Хреста й добровольці.
Раніше на USIonline.com —
Внаслідок ракетної атаки ворога по Одещину загинуло четверо людей, серед яких підліток
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.