Будьте сильними. Кожна з нас може допомогти нашій перемозі, – співзасновниця косметичного бренду з Бучі
Війна завдала великої шкоди й українському бізнесу. Багато підприємств завершили своє існування. Але є історії, які надихають рухатись далі. Наприклад, історія косметичного бренду з Бучі. Під час окупації містечка російські війська винесли з підприємства та розтрощили в ньому майже все. Проте, засновники бренду вирішили, що не здадуться. Вони перевезли лабораторію у Львів, допомагають військовим, а наразі шукають поля для вирощування трав.
Головна редакторка Української Служби Інформації Тетяна Милимко поспілкувалася зі співзасновницею бренду рослинної косметики Вікторією Масловою та дізналася, що змотивувало українок рухатись далі.
Вікторія Маслова
Скільки років підприємству? З чого все почалось?
Нашому підприємству вже 8 років. Ми разом з мамою почали в 2015 році розвивати бренд рослинної косметики VESNA. Вся сім’я була залучена до виробництва та розвитку косметики, бо все почалось з потреби забезпечити справжньою натуральною та екологічною косметикою дітей та себе.
Особливістю нашого виробництва є циклічність. Я сама контролюю всі процеси – від збору рослин, виготовлення екстрактів, самих засобів, до процесів пакування продукту та правильного підбору догляду. Ми не просто продаємо косметику, ми гарантовано забезпечуємо якісним, необхідним доглядом за усією шкірою та волоссям, щоб людина себе відчувала здоровою і отримувала насолоду від зображення себе в дзеркалі. Ритуалу догляду ми відводимо дуже важливе значення, нехтувати яким не можна, бо від цього залежить наша впевненість, відкритість до світу та активний спосіб життя.
Останній рік перед повномасштабною війною ми дуже інтенсивно розвивались: почали запускати франшизу, продавались на Make-Up, Розетці, мали три фірмових магазини та 50+ партнерських точок, запускали дистрибуційну діяльність у салонах краси та готельних комплексах. Увійшли в топ-30 найкращих бізнес ідей 2020-2021 років зі своєю лінійкою з пребіотиками. Почали виходити на міжнародні маркетплейси Etsy та Amazon. Нашу лабораторію відвідали майже всі відомі в Україні телеканали.
Штат працівників налічував понад 10 людей. Ми мали окрему лабораторію на 100 кв. м, а також наш фірмовий магазин на 100 кв. м.
Що сталося з підприємством під час нападу? Що ви побачили після звільнення?
Наш бізнес пережив окупацію в Бучі. Ми мали власний фірмовий Еко-магазин з косметикою та продуктами здорового харчування. Також була окрема лабораторія з офісом. 2 березня ми дозволили теробороні зламати двері магазину з продуктами і все віддати людям та дітям в бомбосховищах садочка та гімназії, що були поруч з магазином. Наступного дня в цей магазин зайшли росіяни, вони виносили все, що могли винести. Офіс та лабораторію розграбували теж. Руйнували та паплюжили вони із задоволенням.
Щодо лабораторії – росіяни зламали двері, розграбували частину меблів: усі стільці та деякі столи, телевізори, кавову машину, мікрокамеру, мікроскопи, принтер, професійний фотоапарат, поламали багато обладнання. Один з мікроскопів розбили об підлогу. Склад косметики також викрали, і багато засобів було розкидано по дорозі.
Чи було бажання усе кинути? Що змотивувало рухатись далі?
Було бажання все відновити. Ми розуміли, що маємо бути корисними тут і зараз. Ми почали планувати роботу лише на найближчий проміжок часу, не думаючи настільки багато збитків та що буде далі. Нас мотивували наші клієнти, які розповідали нам чутливі історії. Хтось брав набір косметики VESNA в тривожну сумку, хтось коли перебігав декілька кілометрів в окупованих територіях також брав наші засоби, як щось що дуже цінне. Я отримувала відгуки, що ця вечірня рутина догляду за собою з нашими засобами ніби повертала в звичне життя, знижувала рівень стресу. У якій би країні не були наші клієнти, вони відчувають нашу турботу та любов у засобах, які ми робимо для них.
Коли ми почали робити загоювальні мазі для наших героїв, ми чітко зрозуміли нашу місію у цей час. Нам почали писати, як мазі допомогли при ранах, дякували, що ми працюємо. Це нам дає багато сил продовжувати, які б обставини не були. Саме це відчуття користі для суспільства.
Як ви працюєте зараз?
Ми переїхали в нове приміщення у Львові та почали виготовляти майже всі позиції, які робили до повномасштабної війни. Почали співпрацювати з косметичною мережою у Львові, а також з мережою аптек в Івано-Франківській області.
Дуже чутливим для нас було, що наші покупці з різних країн почали замовляти нашу косметику, коли дізнались, що ми працюємо. Адже ті засоби, які вони брали з собою в тривожну валізу, закінчились.
По троху ми відновлюємо команду, всі працівники, які працювали дистанційно, працюють з нами, деяких добираємо у Львові. Зараз в нашій справі задіяно 11 людей, але ми хочемо і надалі розширювати команду.
У своїй косметиці ви використовуєте трави. Де їх збираєте?
Ми вирощували трави в Чернігівській області до повномасштабного вторгнення. Зараз ми купуємо їх в Запорізькій області. На жаль, та місцевість зараз під окупацією. Ми шукаємо на цей рік знову землю для вирощування трав.
Зараз ми бачимо багато проблем на підприємствах України. Не всі витримують. Чи є якісь поради чи слова підтримки таким підприємствам?
Бути сильними. Кожна з нас може допомогти нашій перемозі. У кожного свій фронт. Ми зараз працюємо над відновленням економіки, над забезпеченням потреб населення, над репутацією країни.
Звісно, іноді ми потребуємо відпочинку та підтримки, але варто продовжувати рухатись.
Після зими завжди приходить ВЕСНА.