Буде бебі-бум: в Одеську область привезли самиць лані (фото, відео)

Два роки тому у Тарутинскому степу поселили самців лані. А тепер до них привезли ще і 15 представниць прекрасної статі. 

Про це розповіли в природоохоронної організації Rewilding Ukraine.

15 дорослих самиць європейської лані подолали більше 800 кілометрів від Чернівців до Одещини.  Тварини добре перенесли дорогу,  їх вже випустили до групи самців на огородженій в степу території площею 31 га для акліматизації.

8 самців тут поселили ще у 2020 року, але через коронавірус, епідемію свиної чуми та війну в Україні їм ніяк не могли привезти подружок, – і нарешті це сталося. Зараз у тварин вже почалися шлюбні ігри.

Лань є досить невибагливою до ландшафтів і населяє відкриті ліси, лісостеп, степ тощо. Вона здавна мешкала чи була завезена людиною на багато територій Європи, Америки, Африки. Досить легко пристосовується до напівдиких умов і активно розводиться у розплідниках, з яких потім може бути випущена в природу. Ми сподіваємося, що лань, яка харчується травою та листям, урізноманітнить природний випас у Тарутинському степу та доповнить харчові ланцюги. До того ж, ця спритна граційна тварина є цікавим об’єктом спостереження для туристів, – розповів фахівець з відновлення екосистем Rewilding Ukraine Олег Дьяков.

Лань європейська є родичкою шляхетного оленя, але менша за розміром. Тварина гарно та яскраво забарвлена. Самці мають гарні лопатоподібні роги, які слугують їм окрасою та зброєю у сутичках за самиць. У період гону самці ревуть, копають ями та влаштовують справжні поєдинки, переможець яких отримує право на створення гарему, а його нещасливий супротивник зазвичай залишає поле бою зі зламаними рогами.

Завдяки  ревайлдингу у останні три роки крім ланей до ландшафтного заказника «Тарутинський степ» також повернулися  такі види, як кулани, степові бабаки, хом’яки та інші тварини.

Раніше на USIonline.com

Завдяки Київському зоопарку на Одещині з’явилися нові пухнасті мешканці (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.