
Брак питної води та обстріли: одеські волонтери розповіли про ситуацію на Херсонщині
Волонтери з різних міст України, у тому числі з Одеси, продовжують рятувати людей та тварин на Херсонщині після підриву росіянами Каховської ГЕС. Наразі одна з важливих проблем - відсутність питтєвої води.
Про це розповіли на прес-конференції в Ukraine Media Center Odesa, повідомляє Українська Служба Інформації.
Наразі, поки волонтери з різних міст України рятують людей і тварин, росіяни навмисно обстрілюють Херсон під час евакуації. Один із постраждалих – волонтер з Полтави Ігор Фен.
Це було 10 червня – ми чекали, поки повернуться військові, які мали зробити розвідку. Ми мали їх чекати, щоб розподілитися по човнам й їхати рятувати тих, кому потрібна допомога. Я сів в автомобіль, щоб підзарядити телефон – і в цей час почув дуже сильний вибух. Ми дивом залишилися живими. Отримав контузію та слабке поранення, – розповів волонтер.
Підрив російськими військовими ГЕС привів до екологічної катастрофи, забруднення як рік так і Чорного моря, людських жертв та смерті як домашніх улюбленців, так і худоби й диких тварин. Поки зарано оцінювати весь збиток. Ще одна з головних проблем зараз – це відсутність питної води.
Ми вже діставали три фури по 18 тонн бутильованої води та продовжуємо доставляти воду. І буквально завтра у Херсоні відкриють 7 точок, де кожного дня буде завозитися по 10 тонн питної води і яку люди будуть брати у вільному доступі. Також ми забезпечуємо людей, які мають особливі потреби, які живуть у затоплених районах продуктовими наборами. І третій напрямок – це евакуація людей, – розповів голова одеської волонтерської організації «Буджак Релиф» Олександр Вельможко.
Зооволонтери продовжують рятувати з Херсонщини тварин. Волонтери одеської організації Animal Sos Odessa змогли вивезти до Одеси 175 тварин.
Тварин стає все меньше: чим більше проходить часу, тим меньше шансів, що тваринам вдалося вижити. Наразі в нашої організації залишилося 20 тварин, інших ми роздали. Ті, що залишаються – це проблемні тварини, які потребують лікування, або вже старенькі, – розповіла одеська волонтерка Яна Титаренко.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.