Боротьба навколо плати за паркування в Одесі: активісти дійшли до Верховного суду «фото»

Боротьба навколо плати за паркування в Одесі: активісти дійшли до Верховного суду

Громадська організація «Корупція-Стоп» намагалася оскаржити встановлені Одеською мерією різні ставки збору за місця для паркування авто – для спеціально відведених автостоянок встановлено нижчу ставку, ніж для майданчиків платного паркування.

Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався з постанови колегії Верховного Суду України.

Організація «Корупція-Стоп» звернулася до суду з позовом проти Одеської міської ради, оскаржуючи рішення щодо різних паркувальних ставок. На думку активістів, встановлення нижчої ставки збору для спеціально відведених автостоянок порівняно з майданчиками платного паркування при відсутності процедури зміни виду місця паркування уможливоює корупційні схеми. Адже влада може зменшувати розмір виплат для операторів, змінюючи вид місць паркування. Крім того, рішення про впровадження ставок міськрада ухвалила на дистанційному засіданні – але такі засідання не передбачені законом.

Одеський окружний адміністративний суд 8 червня минулого року цей позов задовольнив та визнав рішення мерії протиправним і нечинним. Однак, П’ятий апеляційний адміністративний суд це рішення суду першої інстанції скасував та у задоволенні позову відмовив. Суд вирішив, що рішення мерії щодо паркувальних зборів поширюється лише на платників збору за паркомісця транспорту, якими є підприємці – фізичні чи юридичні особи.

Тоді «Корупція-Стоп», звернулася до Верховного суду з касаційною скаргою. Організація просила Верховний Суд скасувати постанову апеляційного суду та направити справу на новий розгляд до того ж П’ятого апеляційного адмінсуду.

Колегія суддів Верховного Суду розглянула скаргу та прийшла до висновків, що громадська організація може захищати в суді особисті немайнові та майнові права як своїх членів, так і права та охоронювані законом інтереси інших осіб, які звернулися до неї за таким захистом. Але лише у випадках, якщо таке повноваження передбачено у її статутних документах та якщо відповідний закон визначає право громадської організації звертатися до суду за захистом прав та інтересів інших осіб. Суд визнав, що рішення міськради поширюється виключно до суб’єктів господарювання – юридичних особів та/або фізичні ФОПів. Організація «Корупція-стоп» не належить до суб`єктів господарювання, які організовують та провадять діяльність із забезпечення парковок. Також її установчі документи не надають повноважень взаємодіяти з суб’єктами господарювання, оскільки діяльність організації спрямована виключно на захист її членів, якими можуть бути виключно фізичні особи. Таким чином, колегія суддів зробила висновок, що оскаржуване рішення міськради не розповсюджується на членів організації, а тому «Корупція-стоп» не має достатніх та обґрунтованих підстав для звернення до суду.

Таким чином, колегія суддів вирішила, що «Корупція-Стоп» не довела у судах попередніх інстанцій своє право на звернення в інтересах інших осіб, та погодилася з висновками П’ятого апеляційного адмінсуду.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі муніципальні парковки знову законні: оплата тільки безготівкою

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.