«Бомбосховище»: в Одесі поставили документальну виставу, її покажуть в укритті Опери
За основу взяли історії з Маріуполя, але вони переплітаються з розповідями людей з різних міст України. Адже після 24 лютого 2022 кожен з українців хоча би раз побував в укритті.
На брифінгу в Медіа центрі – Одеса про нову виставу розповів її режисер Андрій Любов, засновник громадської організації “Артмайстерня “Блум””, повідомляє Українська Служба Інформації. Також у брифінгу взяли участь доцентка кафедри культурології Національного Університету «Одеська політехніка» Ганна Місюн та актриса Юлія Харчук.
Прем’єра «Бомбосховища» відбудеться 13 квітня в укритті Одеського театру опери та балету. Вистава адаптована для того, щоб проходити лише в бомбосховищах – адже саме так глядачі можуть відчути почуття головних героїв, знову прожити цю драму, або наважитися зрозуміти, що відчувають різні люди в укриттях під час обстрілів.
Це майже відсутність сцени. Тому що спектакль будуть показувати лише в бомбосховищах. У тому числі і в Європі. Адже важливо, щоб там розуміли, що те, що сталося в Україні, може статися в будь-якому європейському місті. І те, що наші діти, які залишилися живі, на все життя покалічені цим досвідом, – розповів Андрій Любов.
Перший показ буде закритим і лише для експертів у сфері театрального мистецтва, але після цього виставу декілька разів покажуть в Одесі, а потім в інших містах України та Європи.
Ми зараз усі через війну знаходимося у стресі та фінансовій скруті, але незважаючи на це мистецтво навпаки робить великий прорив. Людям дуже важливо бути причасним. Такі спектаклі стають нашталт гештальт терапії. Адже у бомбосховище довелося перебувати усім нам і поруч з актором ти починаєш переживати і свою драму пам’яті і це дуже важливо, адже в нас є блокування переживання власної драми, яку ми переживаємо після 24 лютого. Це очищення через проживання і сльози і розуміння, що тепер ми більш загортованні і більш розуміємо, як противостояти, – розповіла Ганна Місюн.
У цього проекту є мета – не тільки дати можливлість українцям прожити драму, але й щоб в інших країнах не забували про важливість допомоги нашій країни. Це документальна вистава – ще одна можливість задекоментувати російські злочини. Одна з головних виконавиць у віставі, актриса Юлія Харчук, зізнається, що це дуже важкий проект.
Я не думала, що це буде так важко, адже вважаю себе людиною, яка може адаптуватися под будь-які умови. В перші дні повномасштабної війни я твердо вирішила залишитися в Україні і нікуди не їхати. Але коли я почала читати текст та вчити роль – відразу почала плакати, адже ніби знов прожила 24 лютого, – розповіла Юлія.
Також у Андрія Любова є ідея зробити виставу про українських жінок під час війни – і тих, хто попри все вирішив залишитися в Україні, і тих, які поїхали за кордон і повернулися на Батьківщину.
Раніше на USIonline.com —
Треба приходити та дивитись. В Одесі підготували «Карпатський вестерн» (фото, відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.