Бізнес пропонує Кабміну знизити ціни на перевезення зерна залізницею до портів Дуная на Одещині «фото»

Бізнес пропонує Кабміну знизити ціни на перевезення зерна залізницею до портів Дуная на Одещині

Українські агровиробники пропонують впровадити знижки на залізничні перевезення зернових вантажів до портів Дунаю — в Ізмаїл та Рені. З цим питанням вони звернулися до Кабінету Міністрів.

Про це повідомляє пресслужба Українського Дунайського пароплавства (УДП).

Аграрії виступили за впровадження 30% знижки на залізничні перевезення вантажів до дунайських портів. Адже логістика до портів Рені та Ізмаїлу займає більше часу, ніж до портів Великої Одеси, а ціна для бізнесу в умовах сьогодення є відчутною та високою.

Це плюс 250 кілометрів автошляхів, або 200 кілометрів залізниці. Ми програємо конкуренцію навіть за умови однакових тарифів на фрахт та перевалку, – пояснили у пароплавстві.

В УДП підтримали позицію аграріїв, а також зазначили, що ворог не припиняє завдавати удари по інфраструктурі Одеси, тому Україна має зберігати альтернативні експортні маршрути.

Тому частина експорту має рухатись через Дунай. Ми обговорювали це на всіх галузевих заходах, форумах, конференціях. З нами погоджуються. Нас підтримують. Але в умовах критично низьких цін на зерно виробники і трейдери не готові втрачати заробіток (маржу) заради зменшення ризиків, – констатують у пароплавстві.

Фахівці впевнені, що запровадження 30%-ї знижки на залізничні перевезення до портів Дунаю абсолютно виправдає себе, якщо умовою її отримання буде перевалка зерна на державний річковий або морський флот. Недоотриманий залізницею дохід держбюджет компенсує коштом доходу від фрахту.

Інші дунайські країни дуже наполегливо лобіюють інтереси власних перевізників, пояснили в УПД, адже увесь Дунай страждає від аномального падіння ставок і потоків вантажу. Водночас на думку фахівців, держава має підтримати національних перевізників аби не втратити їх.

Раніше на USIonline.com

Новий рекорд: українським зерновим коридором скористалися 1954 судна

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.