Бібліотека Грушевського в Одесі отримала унікальну літературу з етнографії (фото) «фото»

Бібліотека Грушевського в Одесі отримала унікальну літературу з етнографії (фото)

Ще на початку травня, за сприяння одеської підприємиці, зі Львівської бібліотеки Інституту народознавства НАН України до Одеської обласної універсальної бібліотеки імені Михайла Грушевського були передані часописи «Народознавчі зошити» та другий том фундаментальної праці Олени Никорак «Українська народна тканина».  

Про це повідомили в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського.

Передачі до бібліотеки 167 випусків наукового часопису «Народознавчі зошити», а також другого тому фундаментальної праці Олени Никорак «Українська народна тканина», який присвячено одяговим тканинам, посприяла Марина Кухарська, власниця онлайн та офлайн крамниць товарів для рукоділля «Співтворчість».

«Народознавчі зошити» зараз не тільки речник Інституту народознавства НАН України, а й загальнонаціональний «банк знань» і дискусійний майданчик щодо різних аспектів традиційності українського етносу, а також фахової аналітики соціокультурної динаміки в розвитку української нації.

З виданням співпрацюють знані в Україні та світі вчені, представники різних науково-дослідних (академічних та університетських) центрів, науковці середньої та молодшої генерації, в тому числі й аспіранти і здобувачі.

Часопис включений до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

В книзі Олени Никорак «Українська народна тканина»  досліджуються витоки й висвітлюється розвиток українського народного ткацтва, як художнього явища національної культури, одного з найбільш давніх і важливих видів вітчизняного декоративного мистецтва. В науковий обіг впроваджується розроблена авторкою типологія тканих виробів.

Наразі ця література для відвідувачів бібліотеки вже доступна.

Про можливість безкоштовно отримати наукову та науково-популярну літературу з етнографії я дізналась у Львові, де я навчаюсь ручному ткацтву в Майстерні Магди Дзвін у Галини Гром. На одне з занять вона принесла книгу професорки О. Никорак «Українська народна тканина ХІХ-ХХ ст. Типологія, локалізація, художні особливості. Частина ІІ, Одягові тканини».

Я захотіла таку придбати. Але з’ясувалось, що це неможливо, бо книга видана державним коштом і не підлягає продажу. Але її можуть безоплатно отримати бібліотеки, освітні установи, що вивчають народні ремесла тощо.

Тож я звернулась до нашої бібліотеки. Там склали запит, з яким я потрапила на прийом до Директора Інституту народознавства НАН України — професора, академіка НАН України Павлюка Степана Петровича.

Там я запитала, чи може ще є якась література з етнографії, яку може отримати наша бібліотека. Степан Петрович запропонував періодичне видання Інституту Народознавства — «Народознавчі зошити». В них зацікавлений читач знайде дуже багато різноманітних цікавинок з вишивки, традиційних українських строїв, різьбярства та гончарства, архітектури та побуту, — розповіла Марина.

Про те, як скористатися можливістю отримання літератури від Інституту народознавства НАН України для бібліотек та центрів культури вашої громади, поділиться Марина Кухарська за телефоном +380 50 506 23 45.

Раніше на USIonline.com

«Мій внесок у Перемогу»: Борис Тинка презентував свою книгу про події 2 травня 2014 в Одесі (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.