
Безпекова ситуація на півдні: чим ускладнюється боротьба на Херсонщині
Окупанти базуються та ховаються серед місцевого населення Лівого берега Херсона.
Більш детальніше про безпекову ситуацію на півдні під час брифінгу 18 квітня розповіла Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Основна характеристика бойових подій на півдні — це введення контрбатарейної боротьби. Пов’язано це із специфікою пролягання лінії фронту — річкою Дніпро і Дніпро-Бузьким лиманом.
Ховаються серед мирного населення
Наша контрбатарейна боротьба щодня фактично приносить результати. Але робота ракетно-артилерійського, авіаційного підрозділів ускладнена тим, що ворог базується, ховається серед місцевого населення України — на тимчасового окупованій території Лівого берега серед місцевих мешканців. Вони там облаштовують нові пункти базування, — розповіла Наталія Гуменюк.
Коли Сили оборони України витісняють ворога з якоїсь території, то окупанти перевозять із собою мирне населення. Заселяються в основному в рекреаційних приміщеннях — базах відпочинку, пансіонатах.
Ворог вишукує соціальні об’єкти — школи, лікарні. Військові заселяються на нижніх поверхах, а переселенці — на верхніх. Така тактика ворога спрямована на захист своїх підрозділів.
Насильницька паспортизація
Крім того, діяльність окупаційних військ на Лівому березі характеризується посиленням насильницької паспортизації.
Вони намагаються обернути населення Лівого берега у свою віру, роздати їм паспорти і прикривати свою діяльність тим, що вони таки рятують населення російської федерації. Але ця діяльність незаконна і здійснюється під дуже суттєвим моральним, психологічним і фізичним притиском населення. Ці факти фіксуються, щоб потім стати підставою на розгляді у Міжнародному трибуналі, — розповіла Наталія Гуменюк.
Серед херсонців окупанти проводять так звану евакуацію. Насправді — це депортація людей, частіше за все – у невідомому напрямку.
Повітряні атаки
Ворог скорегував свою тактику, оскільки йому все складніше займати наземні позиції — це вони намагаються компенсувати повітряними атаками. Росіяни застосовують тактичну авіацію з використанням керованих авіаційних бомб, дронів – розвідників із гранатами.
Цю тактику ворог обрав для атаки скупчень людей, пересування автівок. Це приклади класичного тероризму, тому що вони не спрямовані на жодний військовий об’єкт.
Останніми днями ворог активізував атаки безпілотними ударними дронами. Наприклад, у Великодню ніч вдарили по Снігурівській громаді. Таким чином вони нагадують, що у них довші руки, і вони можуть сягати не тільки прифронтових територій, – додала Наталія Гуменюк.
Також не можна виключати активність ракетоносіїв.
Як правило, від 1 до 3 ракетоносіїв ворог намагається тримати на чергуванні в Чорному морі.
Вони продовжують демонструвати свою присутність у Чорному морі, але наразі використання “Калібрів” малоймовірно, оскільки їх залишилося критично мало. Скоріш за все вони їх будуть економити. Але можуть застосувати точково по особливо важливих об’єктах, яких в нашому регіоні досить багато. Тому не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги, – резюмувала керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України.
Раніше на USIonline.com —
Довга комендантська година на 2, 9 травня не планується, але можливі ракетні удари
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.