Безпека українок за кордоном: як захистити себе «фото»

Безпека українок за кордоном: як захистити себе

Зловмисники під видом волонтерів, сексуальна та трудова експлуатація, насилля та непристойності — те, з чим, нажаль, іноді стикаються українки за кордоном під час евакуації.

Кореспондент Української Служби Інформації Валерія Шаповалова підготувала матеріал, як українським жінкам захистити себе та запобігти насиллю.

За офіційними даними, за час війни з України виїхало близько 8,5 млн наших співгромадян і співгромадянок. Переважна більшість жінки, дівчата та діти. 

Саме вони найчастіше перебувають у зоні ризику та можуть стати легкою жертвою для зловмисників. Не всі готові розповідати про такі ситуації, однак є випадки, коли жінки публічно заявляють про це заради безпеки наших співгромадянок. 

Наприклад, в неприємну ситуацію потрапила відома одеським батькам Ольга Хиль – творець «Кідфрендлі». 

Наразі через війну Ольга перебуває у Німеччині, де особисто зіткнулася з непристойною поведінкою незнайомого чоловіка. Одеситка шукала велосипед, і продавець почав до неї чіплятися тав якості оплати за товар пропонував непристойності.

А її подруга з високою температурою зіткнулася з провідником у поїзді, який пропонував перевести її в окреме купе за “невеликий акт кохання”. 

В яких ситуаціях слід бути пильними

За кордоном приватні особи можуть пропонувати жінкам прихисток. А потім виявляється, що за той прихисток українка повинна доглядати когось із членів родини, а також може зіштовхнутися з сексуальними домаганнями з боку господарів.

На кордоні громадян України можуть зустрічати зловмисники під видом волонтерів. Вони обіцяють переселенцям допомогу, однак в результаті можуть потрапити в сексуальну чи трудову експлуатацію. Такі ситуації фіксувалися на кордоні із Польщею. 

Також не слід приймати безкоштовні послуги іноземних таксистів чи сідати у машину до незнайомих чоловіків, які згодні підвезти вас чи показати дорогу. 

Рекомендації 

Ольга Хиль спеціалізується на психології, тому як спеціаліст радить усім жінкам під час евакуації бути обережними та не вирішувати подібні ситуації наодинці:

Мій головний висновок та рекомендація – у нові місця, де потрібно домовлятися та вирішувати питання, не ходити одною, а у супроводі місцевих, які викликають довіру.

Щоб не стати жертвою торгівлі людьми, громадська правозахисна організація “Україна Ла Страда” радить:

1.Нікому не довіряйте ваш паспорт. Документи, що засвідчують вашу особу, завжди повинні знаходитися лише у вас. Зробіть та збережіть копії найважливіших документів або сфотографуйте їх і надішліть собі на електронну пошту, у хмарне сховище чи особам, яким ви довіряєте і з якими підтримуєте зв’язок щодо вашої подорожі.

2.Будьте обережні щодо пропозицій від приватних осіб, які не є представниками офіційних структур та організацій, координаційних чи волонтерських центрів.

3.Залиште близьким чи друзям детальну інформацію про своє майбутнє місце перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами або намагайтесь повідомити інформацію одразу після прибуття.

4.Намагайтесь підтримувати постійний зв’язок із рідними чи друзями. Домовтеся з ними про кодове слово, фразу чи символ, які повідомлять, що ви в небезпеці.

5.Дізнайтеся номери телефонів українського посольства та консульських представництв за кордоном та візьміть їх із собою. Якщо ви опинились у скрутній ситуації або вам щось загрожує, звертайтеся до представників своєї країни, які допоможуть вам. Якщо в країні вашого перебування немає посольства України, телефонуйте до посольства України в сусідній державі.

Куди можно звернутися за допомогою 

Якщо ви стали жертвою чи свідком злочину, то за допомогою можна звернутися на Національну гарячу лінію “Україна Ла Страда”. 

Телефон: 0800 500 335 або 116 123 з мобільного. 

Електронні канали зв’язку: Telegram: @NHL116123, Facebook: @lastradaukraine, Skype: @lastrada-ukraine, email: hotline@la-strada.org.ua

Головне управління поліції в Польщі анонсувало спеціальний номер телефону: +48 47 72 12 307 (для тих, хто дзвонить із інших країн: +48 47 72 07 123), а також електронну пошту cpozkgp@policja.gov.pl для пошуку українських громадян, які зникли після перетину кордону.

Організації, які допомагають жінкам, що постраждали від насильства за кордоном

Wave

Єдина європейська мережа, яка зосереджується виключно на ліквідації насильства щодо жінок і дітей. Вона об’єднує понад 150 європейських жіночих неурядових організацій. Wave має базу служб підтримки для тих, хто зазнав насильства. Також можна звернутися безпосередньо до організацій- членів WAVE у європейській країні, в якій ви перебуваєте. 

В межах проєкту Жіночого гуманітарного фонду миру ООН WPHF запустили SafeWomenHUB. Там надають невідкладну психологічну, гуманітарну та соціально-правову допомогу жінкам та дівчатам, які постраждали від війни: Телеграм, Фейсбук, Інстаграм, пошта: safewomenhub@gmail.com 

Women for women

Гуманітарна організація, яка надає практичну та моральну підтримку жінкам, що пережили війну. Організація створює різні програми, в тому числі по боротьбі з насильством, і в тому числі для жінок з України.

Раніше на USIonline.com

Мешканці двох австрійських сіл передали тергромаді на Одещині допомогу на 10 тис. євро

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.