Безкоштовне житло для переселенців в Одесі: історія з Херсонщини (фото, відео)

Світлана з двома онуками, один із яких з інвалідністю, прибула до Одеси з Херсонщини на початку липня. При собі були лише власні речі. За допомогою благодійного фонду Caritas Odesa жінка отримала безкоштовне житло та тепер має змогу протягом трьох місяців проживати в комфортних для себе умовах.

Більш детально про це – у матеріалі кореспондентів Української Служби Інформації Арсена Подосяна та Валерії Шаповалової.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Одеса продовжує приймати людей, вимушених покинути свої домівки через окупацію та повномасштабне вторгнення рф. Не у всіх прибувших є можливість комфортно облаштуватися у місті. Через нестачу грошей люди змушені проживати у хостелах чи шелтерах.

В скрутному становищі опинилася і Світлана з Херсонської області. Жінка приїхала до Одеси на початку липня з двома онуками – Андрієм – 18 років та Сергієм – 15, батьки яких залишилися вдома.

Старший мріє бути моряком. Вже поступив до профільного вищого навчального закладу. Молодший брат з інвалідністю, та справно займається інваспортом – легкою атлетикою. Сергій знайшов тренера в Одесі та самостійно виїжджає на тренування на трамваї.

До Одеси з Херсонщини сім’я добиралася через Запоріжжя. З окупованої території виїхали за допомогою приватних перевізників, яким довелося заплатити 15 тис. грн.

Приїхали до Одеси. Нічого не знаємо. Грошей як таких не було. Знайшли на вокзалі «Червоний Хрест» – дякуємо дівчатам, які оформили нас до притулку, – розповідає Світлана.

На фото: переселенка Світлана 

Деякий час сім’я переселенців проживала у Центрі матері та дитини. Потім херсонцям порекомендували звернутись за допомогою до БФ Caritas Odesa.

Фонд надав їм фінансову допомогу для оренди житла. Наразі сім’я проживає у готелі «Аркадія». Світлана чекає на нашу перемогу та мріє скоріше повернутися додому.

 

Представниця БФ Caritas Odesa Анна Подопригора розповіла, що організація допомагає людям, які приїхали з гарячих точок – опікується дитячими центрами, фінансує оренду житла, забезпечує продуктами.

Фонд допомагає тим, хто приїхав до Одеси після 24 лютого 2022 року. А саме – надає фінансову підтримку на оренду житла протягом трьох місяців по 7 тис. грн.

Допомогу можуть отримати ті, хто проживає в шелтерах або хостелах, котрі приймають переселенців в Одесі, наступних категорій: люди з інвалідністю, мати чи батько – опікуни, багатодітні сім’ї, важкохворі люди, похилі старше 60 років.

Для оформлення допомоги треба мати довідки:

– про статус внутрішньо переміщеної особи;
– про те, що ви проживаєте у шелтері (хостелі).

Допомога розрахована на три місяці, щоб протягом цього періоду люди мали можливість знайти роботу, відновити документи, знову почати жити, – розповідає Анна.

на фото: Анна Подопригора

Переселенці мають самостійно знайти житло та підписати офіційний договір з орендодавцем – власником нерухомості.

Анна розповідає, що таку допомогу вже отримують 14 сімей. Кількість потребуючих безкоштовного житла зростає.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі багатодітні сім’ї переселенців отримали по 11 тис. на продукти (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.