Безкоштовна евакуація з Херсону: охочих везуть в Одесу та надають тимчасове житло (фото) «фото»

Безкоштовна евакуація з Херсону: охочих везуть в Одесу та надають тимчасове житло (фото)

Напередодні холодів одеські волонтери надають можливість місцевим жителями деокупованої Херсонщини евакуюватись у більш безпечні регіони. Виїхати можуть навіть маломобільні люди. Волонтери надають переселенцям тимчасове житло та допомагають виїхати за кордон.

Про це під час брифінгу в Ukraine Media Center розповів голова правління благодійного фонду «Пліч-о-пліч» Олег Михайлик, повідомляє Українська Служба Інформації.

Олег Михайлик

За його словами, евакуацією людей з Херсонщини та тоді ще окупованого Херсону і Маріуполя організація займається ще з квітня. В цьому волонтерам допомагали відчайдушні місцеві водії. Згодом активістам подарували німецькі мікроавтобуси, та це дало змогу вивозити з небезпечних територій ще більше місцевих мешканців. З початку евакуації одеситам вдалось вивезти понад 4 тисячі людей.

Вивозили туди, тільки куди можна було вирватися. Наприклад з Херсона до Миколаєва, це 70 чи 60 кілометрів – іноді це було 300. Були бойові дії з однієї сторони, з іншої була тиша, тому проривалися куди могли. Потім, коли закрили блок-пости, проводили у полях 2-3 тижні, – розповів Михайлик.

В понеділок, 21 листопада, волонтери «Пліч-о-пліч» запустили безплатний евакуаційний автобус з Херсону. Рейсом будуть вивозити людей до центру тимчасового розміщення в Одесі, що знаходиться на Успенській, 17. Тут всім охочим переселенцям допомагають переїжджати за кордон.

Фото: Телегрм-канал «Стоїмо Пліч-о-пліч»

Пріоритет при посадці на евакуаційний рейс віддається жінкам з дітьми та людям з обмеженими можливостями.

Наразі волонтери шукають фінансову підтримку, щоб забезпечити паливо на курсування евакуаційних рейсів з Одеси до Херсона кожного дня. Пошук нових інвесторів необхідний, адже ситуація стає важчою, обстріли не втихають, а кількість бажаючих на виїзд тільки збільшується.

Ліана виїхала з окупованого смт. Каланчаку, що на Херсонщині, разом з трьома дітьми. За її словами, наразі там склалася дуже важка ситуація з питною водою та постачанням продуктів харчування. Людям доводиться стояти в чергах за водою майже весь день.

Можна простояти з 9 ранку до трьох годин дня, щоб отримати в руки дві баклажки води. В окупації взагалі не було роботи та ціни були космічними. В половині домі немає газу, – розповіла Ліана.

Вчора в Херсон приїхала фура з водою з Полтави. Фура спустошувався на очах, людям давали по дві баклажки в одні руки. А черга була на квартал. Ситуація катастрофічна. Розумію, що виходячи з Херсону окупаційні війська знищили все що можна, – зазначив Олег Михайлик.

Волонтер розповів, що наразі призупинена евакуація з окупованого Маріуполя.

Виїжджають якось приватними транспортами, автівками ті хто має на це сміливість. Одна сімейна пара, яка прийшла до нас в офіс, 17 днів провела в полі ночуючи в Василівці, орендуючи житло та очікуючи так звану електронну чергу на виїзд. В останній час було все тяжче і тяжче. В нас забрали 4 автобуси і сказали «нехай голова благодійного фонду приїде і їх забере, – зазначив волонтер.

За словами Олега Михайлика, в організації діє свій сайт plich-o-plich.org.ua та Телегрм-канал «Стоїмо Пліч-о-пліч», там можна дізнатись номера телефонів волонтерів та отримати корисну інформацію.

Раніше на USIonline.com

В Херсоні тисячі людей прийшли по гуманітарну допомогу (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.