Бесарабський священник УПЦ, якого звинувачують у ґвалтуванні власної дочки, незаконно вступив до ЗСУ щоб уникнути відповідальності
У липні 2023 року двом священникам з Білгород-Дністровського району повідомили про підозру у ґвалтуванні доньки одного з них. Однак нещодавно виявилося, що головний підозрюваний — священник храму УПЦ московського патріархату — знаходиться не на лаві підсудних, а вступив до лав Збройних Сил України, що є незаконним.
Про це повідомляє місцеве інформаційне агентство Бесарабія.Inform з посиланням на власні джерела.
Завдяки правоохоронцям та небайдужим людям справі про ґвалтування 14-річної дочки священника було дано кримінальний хід, і обом фігурантам було оголошено про підозру за ч. 2 ст. 156 КК України. Зазначимо, що священнослужителю, про якого йде мова, майже 40 років, і він є батьком трьох неповнолітніх дітей. Свого часу навчався у семінарії і починав свою кар’єру як один з іподияконів митрополита Одеського та Ізмаїльського.
Наприкінці осені 2023 журналісти намагались дізнатись стан справи та отримали відповідь: «Слідство ще триває, усі результати будуть оголошені потім».
Однак кореспондентам видання від місцевих мешканців стало відомо, що підозрюваний піп, щоб уникнути кримінальної відповідальності, мобілізувався до лав ЗСУ. Крім того, він періодично з’являючись у селі, де знаходилася церква, в якій він служив, розповідав місцевим мешканцям про те, що він «став жертвою пліток, бо ніколи не приховував своєї проукраїнської позиції».
Не на камеру мешканці села з Білгород-Дністровського району розповіли журналістам, що наразі священнослужитель, з його слів, перебуває у понтонних військах, і там не знають про його минуле, оскільки він всіляко приховує свою належність до московського патріархату в реєстрі церков Одеської області.
На запитання, як могло статися, що підозрюваний раптово влився до лав захисників, жителі села стверджують, що у цій справі йому могли допомогти службовці Білгород-Дністровського ТЦК.
Стаття 616 КК України передбачає, що під час війни підозрюваний, обвинувачений, який в ході досудового розслідування або судового розгляду тримається під вартою, може подати клопотання про скасування цього запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Однак, особи, яким покарання буде здійснюватися за насилля, розбещення неповнолітніх, організовану злочинність, пропаганду війни та державну зраду взагалі не мають право на заміну строку покарання. А священнослужителю у липні було вручено підозру саме за статтею 156, ч.2 – вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені членами сім’ї чи близькими родичами, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього.
Факт про неприпустимість мобілізування підозрюваних видання підтвердив і юрист одного з обласних центрів комплектації.
Раніше на USIonline.com —
Священник з Одещини розбещував рідну дочку у приміщенні церкви
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.